Auta vjíždějí do lodí

Auta vjíždějí do lodí
Originální název: Auta vjíždějí do lodí

Host - 2007
ISBN: 978-80-7294-253-4

Host (2007) 978-80-7294-253-4 64

„I novou sbírku tvoří básníkovy křehké soukromé epifanie, ostře zahlédnuté situace a chvíle s přesahem k zázračnému. Hrušku přitahují všední bezcestí, kdy se věci zvláštně zadrhnou, přesmyknou a svět odhalí své další, dosud neznámé souřadnice. Ale zároveň se uvnitř nových veršů i cosi změnilo. Boříme se do světa drsnějšího, brutálnějšího, jehož rozeklaný reliéf budí neklid a znejistění. Anebo rovnou bezradnost — vybízející k úniku? Básník jako by ztrácel s lecčím trpělivost, už se mu nechce být příliš shovívavý ke světu, jenž se tak řvavě, bezohledně, bezedně plní sám sebou…" Jan Štolba (Založil/a: Morloth)

Rinae
  18. 12. 2015, 18:33
Nejvíce mi utkvělo motto uvádějící třetí část sbírky - Ruce v krmítku - které zní: "Opuštěný člověk vždycky zná cestu k velikému jezeru." To je báseň sama o sobě. Poezie je působivá, ať už mluví o oběšené polské školačce nebo o kryptoendolitotrofních mikroorganismech.