Dopis pro krále

Originální název: De brief voor de Koning

Albatros - 2000
ISBN: 80-00-00795-9

Albatros (2000) 80-00-00795-9 380

Toto je příběh z dávných dob, kdy ještě žili rytíři. Odehrává se v Zemi krále Dagonauta a v Zemi krále Ynauvena. Z jedné země do druhé cestuje na pouti plné nástrah a nebezpečí šestnáctiletý Tjury, aby splnil slib, který dal umírajícímu neznámému. Na cestě poznává nové kraje, ukrývá se před pronásledovateli a nachází pomoc u dobrých lidí. Potkal podlost, zlobu a nenávist i dobrosrdečnost, spravedlnost a moudrost, našel věrného přítele i krásnou Lavinii. Dobrodružný příběh vykreslený ve všech barvách duhy jasně říká: svět a život na něm nejsou zdaleka jen černobílé. (Založil/a: Martin)

Tonke Dragt Tonke Dragt
*12.11.1930

vladislaus
  23. 1. 2015, 13:54
Dost dětské a primitivní. S dnešní propracovanou fantasy literaturou se to nedá srovnávat. Pro čtenáře do 10 let.
Martin
  10. 4. 2010, 22:03
Je to vážně dobrý. Netečou tu žádné proudy krve, nejsou tu ani bitvy tísíců. Prostě jen jeden kluk musí doručit dopis králi na druhé straně země a to nepozorovaně (v tom je ten problém). Určitě doporučuji přečíst.
roucoll
  9. 10. 2015, 14:57
Četla jsem, když mi bylo asi tak 12. A rok poté znova a pak znova a znova. Jako kniha pro mládež neuvěřitelně čtivá. Upřímná. Jde hlavně o přímý jednoduchý příběh a atmosféru.
Catrol
  10. 5. 2014, 0:40
Milovaný dobrodružný příběh z dětství, který jsem přečetla několikrát. Bohužel jsem nikdy nenarazila na žádnou tematicky podobnou knihu, jež by v mých očích dosahovala kvality Dopisu pro krále.
Kolousek8
  11. 3. 2014, 9:46
Před pár lety jsem jí dostal při nějáké příležitosti ale něják sem jí položil do knihovny a nevšímaly si jí. Poté jsem jí vytáhnul když jsem se nudil a už sem se od ní neodlepil. Nečekal jsem že mě to tak nadchne.
merilann
  25. 4. 2013, 12:41
K této knize jsem se poprvé dostala zhruba ve 13 letech zapůjčením v knihovně a od té doby jsem si ji několikrát. Už je to pár let, co jsem ji četla naposledy, ale brzy to napravím:) velmi pěkná kniha
Hovnobuřt
  7. 10. 2012, 22:54
Jediná z knih pro děti, na které si opravdu pochutnají i dospělí... No ono to asi ani není jenom pro děti. Úroveň to má vlastně stejnou jako Harry Potter... Sice je to kliše na kliše ale ta kouzelná atmosféra je prostě neopakovatelná... Doporučuju všem...
Já se k této knize vracím asi každý rok.