Angelika markýza andělů

ISBN: 978-80-253-0533-1

Fragment (2007) 978-80-253-0533-1 296
Ikar (1999)
Československý spisovatel (1991)

První díl o životě a strastech mladé šlechtičny Angeliky.

Historický dobrodružný román o bouřlivém životě mladé a nespoutané šlechtičny na pozadí dramatických událostí Francie 17. století. Po takřka idylicky prožitém dětství na zámku Monteloupu a dospívání v klášteře se Angelika vrací do rodného domu. Její otec jí oznamuje, že ho o její ruku požádal bohatý hrabě de Peyrac. Pro Angeliku se tak definitivně uzavírá jedna etapa jejího života... (Založil/a: Lea)

vladislaus
  12. 1. 2012, 18:34
I když je to růžová knihovna, tak i tato kniha překonává film podle této knihy natočený. Doporučuji pro milovníky oddychové literatury, na dovolenou apod.
Elleyne
  4. 8. 2014, 19:41
Film jsem viděla nespočetněkrát, dokonce i novou verzi z minulého roku, takže bylo velice zajímavé srovnávat. Styl autorky, jakým píše, mi zatím celkem vyhovuje, uvidíme, jaké bude pokračování.
Lucy Sisk
  20. 6. 2012, 18:17
Líbí se mi, že kniha opravdu zapadá do období slávy krále Ludvíka XIV., mého oblíbeného panovníka. Když čtete tuto knihu neberete ji jen jako román, ale rovniou se poučíte o historii Francie. Přeci jenom si z každé knihy něco odnášíme a z téhle si odneseme opravdu hodně. Vedle historie tu spolu také soupeří i móda, věda (nejvíce zastoupena chemií), popisy měst a krajiny. Myslím, že kyždý si tu najde něco, co ho zajímá.
Veronika
  28. 2. 2011, 20:40
Prečítala som všetky diely o Angelike, takže v skratke. Pokojne to mohlo skončiť "nedokončene" - siedmou knihou, ďalšie diely sú zbytočnosťou, bez ktorých by celý románový cyklus neutrpel žiadnu škodu. Nie som fanúšičkou červenej knižnice, ale toto má niečo do seba - obľúbila som si Angelikine dobrodružstvá, lásky, boje a rada som si všetky príbehy prečítala. Najkvalitnejšími dielmi sú jednotka, trojka a určite šestka. Zvláštne kúzlo mal druhý diel. Patrí to k tej nesmrteľnej romantickej klasike a ako spomenula užívateľka predo mnou, mnohí prišli o veľa, ak najprv videli filmy alebo iba videli filmy. Ako oddychová literatúra to poteší aj mužské srdce.
Rinae
  17. 12. 2015, 21:04
Celou sérii považuji za velmi čtivou. Lásek a pletek je tam tedy dosti na několik životů a občas možná zaváháte, proč že byste titulní hrdince měli fandit, ale v rámci žánru se jedná o jasný nadprůměr.
Eumenida
  13. 2. 2011, 0:38
Zatím nejromantičtější díl z celé série. Ochuzeni jsou ti, kteří viděli film a věděli, jak se věci vyvíjejí. I když kniha byla komplikovanější, osudy Angeliky pestřejší, vášně i lásky silnější. Cesta Joffreyho k Angeličině srdci byla delší a komplikovanější než ve filmu.
Film je sice krásný, ale příliš zromantizovaný. Knižní předloha je daleko barvitější!
Můj tip - doporučuji sehnat si verzi ve slovenském překladu. Je výraznější a lepší než český! (A určitě byste slovům rozumněli!)
rosavtrave
  18. 11. 2011, 15:41
Angelika je jedna z mých nejoblíbenějších "dívčích postav" ve filmu, ať už z pohledu děje, tak i historie, jež se v ní odráží a ani knížka mě nezklamala :) Moc hezky se čte a dobře se u ní relaxuje.
fifakovaterka
  28. 9. 2015, 23:02
Říkám si, že každé děvče by se chtělo podobat Angelice nejen zevnějškem, ale i osobností. Anne Golon stvořila ideál ženy. Alespoň takhle to na mě působilo, když jsem to četla. V téhle knize se mi líbilo vyprávění jejího dětství, přála bych si mít takové krásné dětství prožité v přírodě a samozřejmě i s čarodějnicí Meluzínou. Chvílemi mě kniha přestala bavit (a pár stránek jsem někde i přeskočila). Přemýšlela jsem, že prvním dílem už skončím, ale konec knihy mě nadchl, tak, že si musím přečíst i ten druhý. :)
Zuzina
  1. 3. 2014, 20:18
Kniha je skutečně mnohem lepší než filmové zpracování.Prvně jsem viděla film a ten je oproti knize opravdu velmi chudý.Moc hezké čtení.
guilty.girl
  1. 3. 2013, 11:19
První díl mne nadchl, ale byla jsem trochu překvapená Angelikou, která na filmovém plátně upřednostňuje zcela jiné hodnoty a chování. Raději jsem tedy nepřemýšlela o filmu, ale o knize samotné bez vnějšího ovlivnění. A líbila se mi, ne nadarmo se říká, že první díl/y je/jsou nejlepší.
Samantha
  6. 5. 2011, 19:34
Naprosto souhlasim, knihu Angelika, markyza andelu jsem si vypujcila spis z nudy, kdyz v podzimni Praze nebylo co cist. Byla jsem velmi prekvapena, jak moc se lisi od proflaklych filmu, nektere pasaze a casti jsou uplne jine, a napr. atmosfera luzy v Parizi mi prisla misty opravdu dost desiva a oskliva, zadne ruze pohazene na sene, ale drsne a zbidacene podminky....coz v podstate plati pro vsechny knizky z tehle sagy. Jenze vysvetlujte to nekomu, kdo videl jen ty filmy...:-( Podle me knizkam spis jen ublizily, byt je to dnes klasika.