Lady L.
Originální název: Lady L.
Poprvé vydáno celosvětově: 1963

Práce - 1990
ISBN: 80-208-0013-1

Práce (1990) 80-208-0013-1 169

Z chudé pařížské holky, obdařené půvabem a inteligencí, se přes mezinárodní společenství anarchistů stala jednou z prvních dam historické britské aristokracie. Tato žena dvou tváří, která ani ve vysokém věku neztratila chuť k životu, bystrýma očima pozoruje životní styl a duševní obzor britských aristokratů a zpětně je konfrontuje s pestrobarevnou mezinárodní skupinou anarchistů, která čile působila na přelomu stol. v evropských metropolích

Román s jemným smyslem pro humor portrétuje dámu, která prožila několik existencí (Založil/a: Marlynka)

Romain Gary Romain Gary
*21.05.1914 - †02.12.1980

Děčínský
  11. 1. 2017, 11:21
Udělal jsem chybu, že jsem uvěřil tvrzení na obálce a autorovi doslovu! Pořád jsem čekal jak se dozvím něco zajímavého ale do desáté kapitoly včetně se tak nestalo. Děj ve stylu "ženského románu". Jen názory některých postav (potažmo autora) měly něco do sebe, ale to jsou jen kompilace názorů jiných myslitelů.