Katedrála z písku

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Moba - 2013
ISBN: 978-80-243-5548-1

Moba (2013) 978-80-243-5548-1 240

Manželé Minářovi rekonstruují městský byt a na dobu stavebních prací se stěhují do venkovské chalupy. Ta leží v zapadlé malé vesnici uprostřed krásné přírody, postrádá ovšem civilizační výdobytky, které pro ně dosud byly samozřejmostí. Život zde se na první pohled jeví idylicky, ovšem postupem doby je čím dál tvrdší a Magda s Borisem jsou nuceni poradit si se spoustou praktických záležitostí, které ve městě řešit ani nemuseli. (Založil/a: Katniss Lavender)

Kele De
  12. 4. 2014, 21:58
Přiznávám, že autorku jsem si oblíbila díky jejím detektivním románům. Toto je první "nedetektivní" záležitost, kterou jsem od ní četla.
Kniha se čte dobře (v podstatě je to záležitost jednoho odpoledne), ale už dopředu je v podstatě jasné, jakým směrem se bude děj ubírat a vše je snad až příliš idylické. Nicméně, těžko to autorce vyčítat - nešťastných konců a životů je kolem dost a dost, tak proč alespoň občas na stránkách knihy nedopřát hrdinům to, co v realitě zas tak snadné není... Přesto všechno se budu těšit spíše na její další detektivní příběh:)