Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Levhartice

71%
4 14
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Levhartice Originální název: Levhartice
Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Nejnovější vydání:
Mladá fronta - 2013
ISBN: 978-80-204-3038-0
Počet stránek: 192
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 0x v oblíbených
v přečtených 20x v přečtených
v knihovně 5x v knihovně
k přečtení 10x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Mladá fronta (2013) 978-80-204-3038-0 192

Za hrdinku románu Levhartice si spisovatelka Iva Pekárková, známá svými exotickými náměty, tentokrát vybrala průměrnou Češku něco přes čtyřicet, které se právě za dramatických okolností rozpadlo průměrné manželství. Milla však situaci řeší poněkud nezvykle: odjede do Anglie, kde se léčí z pocitu vlastní zbytečnosti v náručích mužů všemožných ras a národností. Proti všemu očekávání si ji jeden z milenců přivede do rodiny jako „mladší manželku“. Její nová rodina je z Afriky, ale jen tatínek se tam narodil. Millino nadšení pro neznámou kulturu nakazí i děti - malé černé Angličánky, kteří o Africe nevědí vůbec nic. Když i tuhle rodinu potká neštěstí, řeší je Milla zároveň s dětmi a spolumanželkou - tentokrát po africku.
Kniha se způsobem v české literatuře unikátním dotýká fenoménu tak častého v dnešní moderní společnosti: čím dál tím víc lidí se nechá okouzlit cizími kulturami, zatímco pohrdá svou vlastní - ať už z dobrých, anebo špatných důvodů. (Založil/a: Katniss Lavender)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Seňorita Eskimo
100% 100% 100% 100% 100%
  12. 2. 2015, 16:27
Kunda sem, kokot tam. O formální stránce Levhartice by se dalo napsat hodně. Pánové, vy možná radši rovnou o dům dál - je to tam samej černošskej penis... Obsahově je to ovšem skvost. Afrika, sex, přistěhovalectví, rasismus. A láska.
Nifrea
80% 80% 80% 80% 80%
  31. 12. 2015, 16:07
Chápu, že spousta lidí se asi zhnuseně od knížky odtrhne v prvních stránkách, ale u knížek této autorky je prostě tak nějak třeba jít dál a hledat za těmi slovy to, co je za nimi skryto. Odkrýt ten příběh. Tahle autorka mě prostě baví. Je to syrový, ale tak nějak opravdový.
Šárka Knihomolka
60% 60% 60% 60% 60%
  23. 4. 2016, 21:23
Bylo to moje první setkání s touto autorkou. Když jsem přečetla asi prvních 50 stránek, zhrozila jsem se, co jsem si to koupila. Jedno sprosté slovo za druhým, jedna činnost vyjádřena minimálně pěti vulgarismy, nic jiného. Měla jsem chuť knížku odložit. Nakonec jsem vydržela, od poloviny ubyla sprostá slova a začal se odvíjet příběh s uceleným dějem a zajímavou myšlenkou. Knihy paní Pekárkové v budoucnu nejspíš vyhledávat nebudu, ale času stráveného nad touto knížkou určitě nelituji.
AndelaC
  21. 1. 2016, 10:23
Nejsem z těch, kteří odkládají knížky, když zcela neodpovídají jejich představám, proto jsem odhodlaná i tuto dočíst do konce. Myslím si, že cítím, oč v té knize jde, přesto mě přímočarost a syrovost vyjadřování lehce odpuzuje. Což samozřejmě neznamená, že kniha, jako celek, je odpudivá. Je zvláštní, má opodstatnění své existence, má hloubku i sdělení, jen to není úplně můj šálek kávy.