Agáta & doktor Lupa - Únos vlaku

Agáta & doktor Lupa - Únos vlaku Originální název: Charly Clever & Doktor Lupe voll in Fahrt

Fragment - 2004
ISBN: 80-7200-919-2

Fragment (2004) 80-7200-919-2 117

Osmá kniha série Agáta & doktor Lupa.

Tentokrát Agáta Bystrá a její kamarád, doktor Lupa, nemohou věřit svým očím! Původně měl být výlet do železničního muzea neškodnou zábavou. Vlak, kterým cestovali, však nečekaně ovládla banda zločinců, která chce unést jakéhosi multimilionáře...

Ve volné řadě detektivních příběhů řeší Agáta Bystrá a doktor Lupa svérázným způsobem řadu zapeklitých případů. Neocenitelnou pomůckou pro ně při tom je kouzelná lupa, která sice vypadá zcela běžně, ale dá se s ní podívat třeba přes zeď, skrz dveře nebo do kufru.
Každá knížka této série obsahuje jeden exemplář podobné lupy. Až ji mladí čtenáři přiloží na šedé plochy obrázků s tajemstvím, sami uvidí, co náš tým detektivů právě vypátral. Budou moci případ řešit zároveň s ním a procvičit si tak vlastní pozorovací i kombinační schopnosti.

Kenty
  1. 9. 2016, 13:57
Tohle byla moje první kniha z knihovny, kterou jsem si kdy půjčila. Pamatuji si, že se mi moc líbila a vcůbec se mi nechtělo jí vracet. Potom co jsem jí dočetla stihlo naší třídu šílenství a nikdo nečetl jiné knížky, než z této série!
Není to nic světaborného, ale 7-8 letým dětem ideální :-)
JayCZ
  17. 4. 2011, 14:24
Knihu jsem četl asi jako 10 klučina a pamatuju si, že mne to docela potěšilo. Ovšem, že se nejedná o nějaké veledílo, ale pro devítileté až jedenáctileté děti to může být příjemné čtení.