Agáta & doktor Lupa - Sídliště v ohrožení

Agáta & doktor Lupa - Sídliště v ohrožení Originální název: Charly Clever & Doktor Lupe - Greifen ein!

Fragment - 2002
ISBN: 80-7200-646-0

Fragment (2002) 80-7200-646-0 120

Čtvrtá kniha série Agáta & doktor Lupa.

Agáta Bystrá a doktor Lupa opět v akci! Z obytného bloku na sídlišti, ve kterém bydlí dědečkův přítel Albert, se mají nájemníci ze dne na den vystěhovat a domy se mají demolovat. S tím se ale obyvatelé čtvrti nemohou smířit. Přijdou Agáta s Lupou na to, kdo za tím vším vězí? Oba malí detektivové sledují podezřelého majitele stavební firmy a zjišťují podivné skutečnosti...

Ve volné řadě detektivních příběhů řeší Agáta Bystrá a doktor Lupa svérázným způsobem řadu zapeklitých případů. Neocenitelnou pomůckou pro ně při tom je kouzelná lupa, která sice vypadá zcela běžně, ale dá se s ní podívat třeba přes zeď, skrz dveře nebo do kufru.
Každá knížka této série obsahuje jeden exemplář podobné lupy. Až ji mladí čtenáři přiloží na šedé plochy obrázků s tajemstvím, sami uvidí, co náš tým detektivů právě vypátral. Budou moci případ řešit zároveň s ním a procvičit si tak vlastní pozorovací i kombinační schopnosti.

ideal_alien
  13. 2. 2016, 13:20
Když mi bylo tak 9-10 let tak jsem tuto sérii zbožňovala. Myslím, že existuje mnoho lepších knih, které za něco stojí, ale pro dítě, které čte to, co mu přijde do ruky, je ideální.