Zapomenuté dítě

Poprvé vydáno celosvětově: 2009

Ikar - 2013
ISBN: 978-80-249-2243-0

Ikar (2013) 978-80-249-2243-0 372 vázaná

V poklidném městečku na severním pobřeží Anglie byla nalezena brutálně zavražděná studentka. Za pár měsíců dojde na nedaleké farmě k dalšímu podobnému zločinu. Nic nenapovídá tomu, že by obě oběti něco spojovalo. Policistka Almondová se upne na druhý případ, ale stále jí uniká otřesné tajemství, které rodinu navždy poznamenalo. Při pátrání se musí vrátit hluboko do minulosti. Až k děsivému odhalení jednoho prosincového dne před více než třiceti lety. A dokonce ještě dál, do doby 2. světové války, kdy záhadným způsobem zmizelo malé dítě... Než vyšetřovatelka pochopí, že duševně nemocný pachatel dodnes neuhasil svou nenávist a touhu po pomstě, s hrůzou si uvědomí, že už může být pozdě. (Založil/a: Eli.)

venison
  17. 7. 2014, 2:13
Velmi příjemně propletená detektivka ve stylu "záhady zamčeného pokoje", kdy se na omezený počet lidí navzájem podezírá z vraždy. Do toho temná minulost, která sahá až do dějů během II. světové války.. Hodně zašmodrchané a jak už to tak bývá na konci hodně přitažené, ale relativně napínavé čtení ;-) Jako letní literaturu rozhodně doporučuji :-D
XZvire
  20. 10. 2014, 13:21
Moc příjemná, čtivá detektivka. Do poslední chvíle jsem neměla tušení, kdo za tím vším stojí. Podezřelé jsem měla, ale ve finále to pro mě bylo velké překvapení. Určitě si ráda přečtu další díla autorky.
petshop
  19. 3. 2016, 18:53
Tohle je příběh podle mého gusta! Není to jen detektivka, ale silný příběh hned několika různorodých postav, který má kořeny už ve 2. světové válce, takže s v knize prolínají dvě časové roviny, což mám moc ráda i u Petera Maye. Posledních 50 stran jsem ani nedýchala, jak jsem do toho byla ponořená. Neměla jsem od knihy příliš velká očekávání a teď jsem z toho úplně paf.
olla
  9. 4. 2014, 21:47
Knihy Ch.Linkové jsou všechny moc pěkné, poučena Šmírákem, Hříchy andělů či Pěstitelkou růží jsem se už sama dobrala závěru, že pachatelem /pachatelkou/ je vždycky ten, u kterého bychom to nečekali ani náhodou. Patří pět hvězd plným právem
Dominie
  30. 11. 2015, 17:45
Mě se to moc líbilo. Bylo to napínavé, s originálním příběhem, nic tuctového.. Za mě pět hvězdiček a jsem rozhodně zvědavá na filmové zpracování. Přečetla jsem jedním dechem. Zřejmě se pustím i do dalších, autorčiných knih :) Snad budu nadšená aspoň z poloviny, jako u téhle.
welink
  21. 2. 2014, 10:00
Zajímavý příběh, líbily se mi pohledy do minulosti. Něčím mi to připomíná detektivky od Aghaty Christie - uzavřený okruh podezřelých a jen přijít na to, který z nich to byl. Příběh je podáván z pohledu několika postav a ne samotné vyšetřovatelky, a to se mi líbilo. Snad jen trochu jsem čekala větší finále ohledně rozklíčování vražd a na začátku mi chvíli trvalo než jsem si udělala pořádek ve všech postavách.
minkar
  9. 1. 2016, 12:07
Kniha byla napinava od zacatku az do konce. Osud ztraceneho ditete byl chvilemi dojemny, obzvlaste pro cloveka, ktery sam ma deti a zna jejich pohled na cloveka, ktereho miluji. Pro me byl malinko zklamanim zaver knihy, resp rozuzleni celeho pribehu, ale pozitivne hodnotím, ze vrahem byl nekdo ze skupiny lidi, o ktere cela kniha je a ne, jak v posledni dobe byva zvykem, nekdo, kdo sel v podstate kolem.
Monika Houšková
  17. 6. 2016, 9:50
Naprosto úžasná kniha na takové ty podzimně-zimní odpoledne, kdy se zachumláte do deky, sednete k oknu a necháváte se unášet brilantně sepsanými propletenci a říkáte si, jak to ten autor mohl vymyslet a dát všechno do kupy.
verca1990
  3. 1. 2016, 13:08
jeji predchozi knizka smirak me zaujala natolik, ze jsem si precetla i tuhle jeji knizku ale muzu rict ze me trosku zklamala.. uz od zacatku jsem tusila kdo zatim vezi podobne povahy vraha jak ve smirakovi...