Skočný příliv

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Knižní klub - 2013
ISBN: 978-80-242-4105-0

Knižní klub (2013) 978-80-242-4105-0 451 vázaná

Ostrovní pláž v zátokách Hasslevikarna se stane němým svědkem nelidské vraždy. Obětí je neznámá těhotná žena. Píše se rok 1987, případ je po čase odložen jako nevyřešený. Po více než dvaceti letech ho znovu otevírá Olivia Rönningová, studentka Policejní akademie. Má k dispozici moderní metody a techniky, novinové články, spisy, svědectví, ale chybí jí to nejpodstatnější – Tom Stilton, který tehdy vedl vyšetřování, ale teď jako by se po něm slehla zem… Výjimečný debut, jehož tíživá severská atmosféra čtenáře okamžitě vtáhne do děje a odmění je nečekaným závěrem; vychází ve 22 zemích. (Založil/a: Eli.)

Cilla Börjlind Cilla Börjlind
*08.03.1961

Rolf Börjlind Rolf Börjlind
*07.10.1943

Morsie
  26. 10. 2013, 15:02
Páni, tak na tuhle knihu jsem se fakt těšila. Poslední dobou mě opravdu hodně berou severské thrillery, takže jsem věřila, že i Skočný příliv bude něco pro mě. A byl! Už jen ten název je takový zvláštní a co teprve první slova... a sám příběh? No pecka. Je to skvěle zvrácené, čtivé, napínavé a postavy jsou výborně vyprofilované. Příběh není hluchý a nemá v sobě ani žádná nesrozumitelná, nejasná nebo nesedící místa.
DanielOsbourne
  21. 10. 2015, 18:20
Kniha je pro mě trochu zklamáním, ale to jen z důvodu, že jsem se na knihu velice těšil a měl jsem přehnané nároky. Jinak jde o příjemnou severskou detektivku, která místo na brutalitu, vsází na pomalé vyšetřování. Za mě dobrý :)
jarin58
  24. 3. 2014, 15:14
Skvělé čtení,opět mi chvíli trvalo než jsem se dokázal orientovat ve jménech,ale to je můj problém,Konec byl i trochu předvídatelný
Lucecita
  2. 4. 2014, 19:24
Bože, tohle byla vážně paráda. Jsem naprosto uchvácená. Celou dobu jsem přemýšlela, kdo a co spáchal a potom nakonci... no pecka :)
minkar
  6. 7. 2016, 7:42
Studentka policejni akademie, napadeni bezdomovcu, tezebni magnati, stara vrazda... Teprve v polovine knihy se osudy techto na prvni pohled nesourodych postav spoji. Bohuzel, ani po jejich spojeni me autori nepresvedcili. Zdalo se mi to jak slepene za kazdou cenu, bez kvalitni zapletky. Jedine, co to trochu zachranilo byl konec.
khoiba
  6. 10. 2015, 9:44
Parádní severská detektivka, má spoustu postav a postranních příběhů, které mě moc bavily a dohromady tvořily skvělý celek. Vysoce návykové :)
schialli
  22. 3. 2014, 20:56
Od začátku se v knize kupí různá prostředí, postavy a události kolem nich, že vždycky, když se objevila nějaká další, tak jsem si říkala, ať už ne :-). A hlavně mi nebylo jasný, jak to všechno chtějí dát autoři do souvislosti, aby přitom žádný z útržků neztratil význam. No... povedlo se jim to. A povedlo se jim to výborně. A tak, přestože záverečná wow pointa mi byla jasná o dost dřív, než bych byla ráda, musím dát plný počet.
medvide
  10. 10. 2015, 9:33
Velmi dobre napsana kniha. Kdyz uz si myslite, ze znate vsechny zucastnene postavy, prida se dalsi a dej se vice zamota. Velmi rada si prectu dalsi dilo od teto autorske dvojice a doufam, ze ani pak nebudu zklamana
Žaneeetkaa
  22. 5. 2014, 15:13
Kniha, která patří mezi první, jenž mě dokázaly šokovat a překvapit. Několik stran před koncem jsem už jen hltala slovo za slovem, abych věděla, co a proč se tak stalo. Hlavně mě udivilo odhalení o tom, kdo byl vrah a co Tom zatajoval Olivii. Sice se mi pár scén příčilo číst, jelikož mi přišly nechutné a trochu zvrácené. Udivuji spisovatele, kteří tohle dokáží sepsat. Určitě doporučuji všem, kteří mají rádi severské detektivky a záhadno kolem nevyřešených vražd.
Zuzanice
  2. 2. 2014, 21:38
Tak to byla fakt paráda. Od samého začátku jsem nevěděla, která bije. Byla jsem napnutá jak kšandy a nedokázala jsem se odtrhnout. A když už jsem se kvůli něčemu odtrhnout musela, tak jsem byla fakt naštvaná. Rozhodně doporučuji. Jsem ráda, že jsem měla tu čest přečíst si ji. Těším se na jejich další knihu.