Paříž. Láska

Paříž. Láska
Originální název: Paris. Eine Liebe.
Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Archa - 2013
ISBN: 978-80-87545-18-8

Archa (2013) 978-80-87545-18-8 74

Po více než třiceti letech přijíždí Eric opět do Paříže. V tomto magickém městě lásky prožil kdysi traumatický rozchod se svou snoubenkou Claudine. Ve společnosti přítele Andrého chodí městem, kde se mísí minulost a přítomnost, kde se vše mění a zároveň zůstává stejné, kde skutečnost a fikce splývají. Jejich putování Paříží je melancholickým putováním za vzpomínkami, hledáním odpovědí na bolestné, stále otevřené otázky. Příběh není otřelým, sentimentálním líčením konce jednoho milostného vztahu, ale subtilním, přemýšlivým textem o tom, co si v sobě neseme, co nás utváří, co v minulosti bylo určující pro naši přítomnost. Stránky v životě, které zůstaly prázdné, jsou zneklidňující. Jsou právě tyto nepopsané stránky důležitější než ony zaplněné, skutečné? Existuje mnoho odpovědí, žádná odpověď není definitivní. (Založil/a: TeJoUsHeK)

Urs Faes Urs Faes
*13.02.1947