Fantomová bolest

Poprvé vydáno celosvětově: 2011

Moba - 2013
ISBN: 978-80-243-5545-0

Moba (2013) 978-80-243-5545-0 423

”Pokud zjistíte, kdo to na mě ušil, řeknu vám, co se stalo v den, kdy váš syn zemřel.” To je zpráva, již obdrží od vězněného mafiána Tore Pulliho detektivní reportér Henning Juul, který se zjizvený vrátil do práce po uzdravení z popálenin utrpěných při požáru, během něhož zahynul jeho syn. Tore Pulli byl pravomocně odsouzen za vraždu, přestože vytrvale prohlašuje, že ji nespáchal. Poznat pravdu pro Henninga nikdy nebylo důležitější. Když pak Pulli při natáčení televizního interview náhle zkolabuje a zemře a jeho smrt je velmi rychle prohlášena za nepochybnou sebevraždu, Juul se pevně rozhodne proniknout do tajemných událostí mnohem hlouběji. Ví, že vražda, za kterou byl Pulli odsouzen, vůbec nenese jeho rukopis, a navíc je přesvědčen, že Pulli by si nikdy nevzal život sám. Juul posílí křehkou spolupráci s Iverem Gundersenem, novinářským kolegou, který nyní žije s Juulovou exmanželkou, a díky tomu odhalí konkurenční boj o moc ve světě gangů, při němž touha po velkých peníze ničí tradiční, na cti založené hierarchie. Tím však Henning Juul získá více otázek než odpovědí a brzy zjistí, že musí najít ne jednoho, ale několik vrahů - bezohledných vrahů, kteří nikdy nebyli nebezpečnější, než jsou dnes. (Založil/a: Mara)

Thomas Enger Thomas Enger
*12.11.1973

delfinek
  4. 10. 2014, 16:49
Po Kamenném dešti jsem neodolala ani této knize a opět musím konstatovat, že od knih Engera se těžko odchází a neusíná se u nich. Nicméně dějové linky privátního smutku Henninga po synovi, který uhořel a kriminální zápletka mi nějak nezapadly do sebe. Možná třetí, ale také možná až šestý díl mi řekne, zda jsem nebyla zbytečně nespravedlivá. Jinak naprosto souhlasím s badym, například kapitola dvě, odehrávající se v posilce mi dala se jmény pořádně zabrat :-)
bady
  31. 5. 2014, 22:32
První kniha, kterou jsem od Thomase Engera přečetl a která mě utvrdila v tom, že nebude poslední. Jestli tohle má být jeden z představitelů nové generace severské kriminálky, tak sláva. Líbil se mi styl, jakým je příběh vyprávěn i to, jak detailně popisuje osoby a prostředí. Díky norským jménům, které čék nedokáže ani přečíst, jsem měl zpočátku problém zorientovat se mezi jednotlivými postavami a několikrát jsem se přistihl, jak listuji zpět, abych si srovnal o kom je momentálně řeč, ale postupem času a tím, jak jsem se nořil do příběhu tato kaňka zmizela.
Eva Sz
  28. 2. 2016, 18:34
Kdyz jsem si knihu koupila,vubec jsem netusila, kdo je Thomas Enger.Ted už to vim a jsem rada.Kniha byla napinava,dobre napsana.Vyhovuji mi krátké kapitoly,ktere me od knihy nepustily.Vzdy si říkám: "tak jeste jednu kapitolu a jdu..."Postavy byly realne,nektere jsem si oblibila,nektere méně. Hlavní hrdina patří do první skupiny.Tesim se na další knihu.