Démoni jsou věční

Démoni jsou věční Originální název: Daemons Are Forever

Polaris - 2009
ISBN: 978-80-7332-137-6

Polaris (2009) 978-80-7332-137-6 430

Druhá kniha série Tajné dějiny.

Démoni jsou věční. Vlastně to není tak docela pravda. Jsem Drood. Eddie Dood. Jeden z těch velkých a mocných Droodů. Však víte... Droodové. To je klan, který drží nad lidmi ochranou ruku už od chvíle, co jsme prvně slezli ze stromů. Parta tvrdě bojujících a pekelně pohledných klaďasů, kteří zahánějí ze světa démony, abyste mohli žít šťastně až do smrti. Určitě jste o nás už slyšeli... Ne? No tak o nás uslyšíte teď. Máme teď novou hlavu rodiny. Jelikož jsem byl tak neopatrný a odhalil jsem - a následně i zlikvidoval - spiknutí, které už příliš dlouho kazilo Droodům pověst, hodili mi celý ten rodinný podnik na krk a řekli mi, abych ho vedl. A klidně mi můžete věřit, že to není žádná legrace. Během druhé světové války totiž Droodové uzavřeli dohodu s jinými dost nebezpečnými parchanty z jiné dimenze. Říká se jim Odporní a potřebovali jsme je, aby odtud vypráskali jiné hnusné parchanty, které si pro změnu přizvali na pomoc náckové. Ale když válka skončila, Odporní se rozhodli, že se jim náš svět líbí a že neodejdou. My Droodové jsme to jediné, co stojí mezi nimi a vámi. Poslední naděje světa. Jenomže naneštěstí pořád ještě nemůžu věřit všem svým příbuzným a je víceméně jasné, že pokud vsadím na špatného koně, všechno půjde do kytek. Což znamená, že svět je zase jednou v pořádném průšvihu. (Založil/a: volverin)