Vnitřní konflikt člověka z pohledu apoštola Pavla

Originální název: Vnitřní konflikt člověka z pohledu apoštola Pavla

Česká biblická společnost - 2013
ISBN: 978-80-87287-63-7

Česká biblická společnost (2013) 978-80-87287-63-7 104

Kniha "Vnitřní konflikt člověka" nabízí zamyšlení nad existencí zla v lidském životě. Východisko argumentu, jak prozrazuje podtitul knihy, pochází z teologie svatého Pavla, který o tématu píše v listě Římanům 7,19-21. Vybrané téma patří mezi to nejtěžší, s kterým se v teologii můžeme setkat. Kniha je rozdělena do tří kapitol. První kapitola nás seznamuje s listem Římanům, dočteme se v ní základní informace týkající se tohoto dopisu. Druhá kapitola je věnována exegetickému výkladu biblického textu. Díky detailnímu rozboru řeckých slov můžeme lépe pochopit myšlenky, které nám chce apoštol sdělit. Poslední, třetí kapitola pak přináší souhrn teologických výkladů, které byly v jednotlivých historických etapách přijímány. Celá kniha je určena převážně pro teologicky vzdělané čtenáře. Nelze přehlédnout ani ekumenický aspekt této knihy, neboť pojednává o tématu, které je blízké všem společenstvím vyznávajícím Krista. (Založil/a: alča87)