Zámek (komiks)

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Labyrint - 2013
ISBN: 978-80-87260-58-6

Labyrint (2013) 978-80-87260-58-6 144

Komiksová adaptace slavného románu. Když je zeměměřič K. zámkem povolán do vesnice, musí se nejprve vypořádat s nepřehlednou hierarchií pomocníků, poslů, úředníků, tajemníků - a také milenek. Jak ale může získat správné instrukce, když nikdo neví, jak jeho zaměstnavatel vypadá, telefony vyzvánějí bez odpovědi a navíc, jak se zdá, ve vesnici vlastně žádná práce pro zeměměřiče není? Jeden z nejvýznamnějších románů 20. století, jehož černý humor a grotesknost ani po bezmála devadesáti letech od prvního vydání neztratily nic ze své živosti. (Založil/a: Barabura)

antoniana
  20. 4. 2016, 15:35
Pouštím se na tenký led, ale musím se přiznat, že jsem ještě nikdy od Kafky nic nečetla. Přesto mám pocit, že Mairowitz tu "kafkovskou podstatu" dokonale vystihl. Příjemným bonusem byl výtvarný přínos Jaromíra 99.
M. S.
  1. 1. 2014, 19:56
Mairowitz v tomto komiksu opravdu skvěle převedl Franze Kafku do komiksové formy. Celou atmosféru Kafkova světa navíc naprosto přesně vystihl Jaromír Švejdík (Jaromír 99) svými potemnělými, pochmurnými a hravými kresbami.