Orientální láska

Orientální láska Originální název: Orientální láska

Vodnář - 2009
ISBN: 978-80-86226-06-4

Vodnář (2009) 978-80-86226-06-4 112

Orientální láska nám ukazuje formy kultu lásky ve starověkých védách Indie Kámásútry a Kámášástry a propojuje je s mystérii starověkého Egypta. Lasenic zde naznačuje praktické zákony funkce polarity těla muže a ženy, vycházející ze základního hermetického textu, Smaragdové desky. Její překlad byl zde Lasenicem zveřejněn vlastně poprvé. Příslušné téma bylo o několik let později Lasenicem zpracováno v jeho knize Sexuální magie. Titul Orientální láska vyšel v roce 1929 jako soukromý tisk v nakladatelství pod Lasenicovým zajímavě zvoleným pseudonymem F. Paul Lecoq. Překlad výrazu "lecoq" z francouzštiny do češtiny totiž znamená "kohout", což odpovídá občanskému Lasenicovu příjmení. Předkládané nové vydání je upraveno do moderní češtiny a na některých místech, zejména u receptur, doplněno, aby text byl srozumitelnější. (Založil/a: alča87)