Česká republika na rozcestí – Čas rozhodnutí

Česká republika na rozcestí – Čas rozhodnutí Originální název: Česká republika na rozcestí – Čas rozhodnutí
Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Fragment - 2013
ISBN: 978-80-253-2023-5

Fragment (2013) 978-80-253-2023-5 232

Jedním z hlavních směrů činnosti Institutu Václava Klause (IVK) je zabývat se aktuálními problémy naší společnosti a ekonomiky. Kniha s názvem "Česká republika na rozcestí - čas rozhodnutí", kterou IVK pro čtenáře připravil, se zaobírá politicko-společenskými a ekonomickými problémy, při čemž obě tyto skupiny považuje za stejně důležité. Primární pozornost je věnována systémovým příčinám naší ekonomické a společenské krize a hodnocení důsledků vládní hospodářské politiky. Hledá odpovědi na to, proč u nás zjevně došlo k výraznému ekonomickému zpomalení a proč česká ekonomika vykazuje takovou míru zablokování a neschopnosti obnovit svůj růstový potenciál, má-li ho vůbec k dispozici. Stejně hlubokou krizi vidí v rovině politické a společenské, kde se projevují závažné důsledky rozpadu západních hodnot. V závěru si klade za cíl hledat východiska a formulovat náměty pro adekvátní reakci na existující problémy, včetně radikálního doporučení ohledně našeho postavení v rámci Evropské unie. (Založil/a: Barabura)

Václav Klaus Václav Klaus
*19.06.1941

Kolektiv autorů Kolektiv autorů

wubenator
  30. 11. 2013, 19:46
Jedná se o výbornou a zvláště působivou knihu. Zásadní myšlenky se nalézají v knihách tohoto typu, nikoliv televizi, novinách či rádiu. Velká písmenka, takže možno dát i těm nejmenším.