Stigmata

Stigmata

BB art - 2013
ISBN: 978-80-7461-416-3

BB art (2013) 978-80-7461-416-3 400

Krveprolití křížové výpravy znamená peklo na zemi

Píše se rok 1205 a rytíř Filip de Vercy bojuje s nevěřícími ve Svaté zemi. Po dlouhých měsících strádání a krvavých bitev se vrací domů, ale ani ve Francii ho nic příjemného nečeká. Jeho milovaná žena zemřela při porodu a jeho malý syn je vážně nemocný. Jakmile se Filip doslechne o léčitelce z Languedocu, mladé ženě požehnané darem uzdravovat, neváhá ani na okamžik.

Křížová výprava proti katarům, s nimiž se Filip zaplétá stále víc, je krutá a nemilosrdná. Krveprolití a ukrutnosti, které ji provázejí, připomínají peklo na zemi. Ani sebevětší hrdinství však nemůže zadržet papežské vojáky na vždy.

Přeložila: Petra Andělová (Založil/a: M.Hynecek)

pshulis
  3. 1. 2014, 12:38
Chtěla jsem na vánoční svátky něco co se čte samo, lehce a není to úplně pitomé. Tak to je ono...Odpovídající dějinné souvislosti, napětí, láska (na mě trochu moc...). Pan Falconer si mohl odpustit závěrečnou scénu jako vystřiženou z červené knihovny, ale na druhou stranu jsem mu to odpustila po přečtení doslovu s fakty o doložených existencích stigmat. Knížka se podobá Hedvábné stezce, jen už to prostě není takové překvapení.