Záskok

Poprvé vydáno celosvětově: 2005

Argo - 2013
ISBN: 978-80-257-0963-4

Argo (2013) 978-80-257-0963-4 320

Humorný román z divadelního prostředí o tom, že i druhořadí herci občas dostanou svou šanci. Zatímco krásný a talentovaný Josh Harper, alter ego lorda Byrona, kterého hraje, jde z role do role a chystá se na kariéru v Hollywoodu, jeho kolega Stephen McQueen s nešťastným jménem mnohem slavnějšího, již zesnulého hollywoodského kolegy je odborníkem na mrtvoly v televizních seriálech, a navíc zaskakuje za Joshe ve hře o Byronovi. Akorát že záskok za supermana kypícího zdravím nikdy není potřeba -- dokud se na něj neusměje štěstí. A nejde tu jen o záskok divadelní, ale i postelový... (Založil/a: addelka)

David Nicholls David Nicholls
*30.11.1966

teite
  30. 3. 2015, 17:32
Knížka se hezky čte a pobaví, jen po přečtení prostě člověk knihu zaklapne a za pár dní vlastě neví, o čem byla (alespoň tedy u mě to tak je). Oddychové, nenáročné čtení, psané lehkou rukou, hlubší dojem nezanechá.
Jan_Makula
  1. 11. 2015, 11:24
Jelikož jako první knihu jsem četl Jeden den, tuto jako druhou, uvědomil jsem si, že spisovatel zřejmě není na klasické štastné konce, momentálně čtu Otázka za deset, tak jsem zvědav. Děj této knihy mne pobavil, hlavní postava hodně, perfektně vykreslená samotným autorem. V některých pasážích mi Stephena bylo velice líto... Ale at tak či onak, musím hodnotit čtyřma hvězdičkama, jednu ubírám za to, že tato kniha opět nekončí nijak zvlášt perfektním koncem. Ale možná to o tom je, sám život perfektní není...
niknikita
  9. 12. 2014, 14:09
Souhlasím s názorem, že děj je tak trochu neděj, ale mne bavil inteligentní humor a sympatický Stephen možná tak trochu vychází z osobních zkušeností autora, kterému patří můj dík za tři zábavná odpoledne :-)
turtle.lulu
  18. 6. 2014, 8:38
Řekla bych, že děj je poměrně předvídatelný a není extra zajímavý (tzn. plný v životě nereálných zvratů).. na druhou stranu, do které knihy se natolik začtete, že přejedete 3x zastávku během jejího čtení? Děj není extra zajímavý, ale je života. Ze života nás relativně obyčejných lidí.