Spolubydlící

Spolubydlící

Domino - 2013
ISBN: 978-80-7303-906-6

Domino (2013) 978-80-7303-906-6 216

Že někdo vypadá jako šedá myška, ještě neznamená, že nám neudělá ze života peklo. Hledání nového spolubydlícího je pokaždé krok do neznáma. Jenomže Allie Jonesová nemá jinou možnost. Vyhodila z bytu bývalého přítele Sama, protože jí byl nevěrný, a teď potřebuje, aby se s ní někdo podělil o nájem. Hedra Carlsonová jí připadá jako sázka na jistotu. Stydlivá šedá myška určitě nebude pouštět hlasitou muziku a nechávat na podlaze špinavé ponožky. A přece je na Hedře cosi divného. Nepokrytě Alii závidí, jak vypadá a jaký vede život. A pak začnou ty obscénní telefonáty – Allie netuší, kdo jí volá, ale on zná její jméno. Potom se jí ztratí kreditní karty. A nakonec ke svému zděšení zjistí, že Hedřin šatník má naprosto stejný obsah jako ten její. Allie o tom nemá ani tušení, ale její unylá spolubydlící se s ní zdaleka nedělí jen o nájem. Krvavá noční můra právě začíná…\r\n (Založil/a: addelka)

ondrasek
  5. 1. 2014, 17:21
Solidní psychothriller, Lutz nás seznámí s pěti šesti postavami a zvolna nám nastiňuje jejich drobné charakterové vady - a teď si muč hlavinku kdo je co zač a jestli s někým paktuje proti Allie (ta má své jednoznačné místo kladné hrdinky). Zato Hedru jsem hned odhadl na magora, aniž bych četl nějaké anotace (ačkoli z názvu knihy se to nabízí, takže žádnej velkej Šerlok nejsem).
Knížka se mi líbila, byla má první od tohoto autora a ještě po nějakém jeho díle šáhnu.
MMacicekk
  27. 7. 2015, 17:17
Obsahuje spoiler spoiler Taková jednohubka, přečteno ne ani za den. První polovina se mi líbila, jak píše ondrasek, přemýšlíte kdo s kým je vlastně proti Allie, napětí se stupňuje. Konec mě moc neuspokojil, čekala jsem, že se toho dozvím víc a ne jen to, že Hedra je cáklá.
Kačiska
  14. 1. 2014, 21:48
Donuti vas premyslet,super zapletka a skveli konec:-):-) doporucuji si ji precist :-) super dej zapletka vse byla sem mile prekvapena :-)