Gabrielovo Inferno

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

XYZ - 2013
ISBN: 9788073888497

XYZ (2013) 9788073888497 560

Profesor Gabriel Emerson je ve dne uznávaným specialistou na Danta, v noci se změní na šelmu zmítanou erotickými touhami a téměř zvířecími pudy. Aby dostal vše, co chce, využívá svého neuvěřitelného šarmu a skvělého vzhledu, pod kterým se ovšem skrývá temná minulost a prázdnota. Pak se v jeho životě objeví studentka Julia a s ní i svádění, zakázaná láska a možná i vykoupení z Gabrielova osobního pekla… (Založil/a: TeJoUsHeK)

Sylvain Reynard Sylvain Reynard

anishta
  6. 10. 2014, 21:07
Musím srovnávat, nevím co vzniklo dříve, ale prostě je to podobné 50ti odstínům šedi (ty jsem dočetla dřív). Má to lepší příběh a není tam otravná vnitřní bohyně, ale je to velmi podobné. Inferno je o chlup lepší, ale pouze další přírůstek do červené knihovny. Žádná sláva, dalšími díly nepokračuji, možná za 20 let. :D
VerenaLord
  25. 7. 2014, 23:30
Bohatý pohledný a vzdělaný muž, chudá, chytrá a velmi podmanivá stydlivá slečna... sakra co mi to jen připomíná? Kde jsem to už jenom četla...? Nu přiznejme si, nic nového, nic originálního, nic extra zajímavého. Číst se dá jako oddechovka a v nejnutnějším případě.
Lucianna
  1. 6. 2015, 14:04
Nechápu, jak někdo může tuhle knihu srovnávat s 50 odstínů šedi. Jsou to naprosté ekvivalenty. 50-ka- Hrubá, násilnická, bylo to samé (pardon za hnusné slovo) šukání, dominance a subinka. Inferno- Něžná, klidná, romantická. Naprosté protiklady, takže nechápu, proč to někteří srovnávají. Když jsem četla komentáře k této knize nebo recenze, tak mě to odradilo, když to bylo tak moc srovnáváno, ale VŮBEC TO NENÍ JAKO 50-KA! Romanťárna na každé stránce a sex tam je na konci a je jemný a něžný. Takový, jaký si představuje každá holka své poprvé a ne ji prostě vojet a vysrat se na ni. Možná dělám nějaké ukvapené závěry a muž (Mr. Grey) se možná na konci knihy změnil, ale to už se nedozvím, protože u čtvrtiny to bylo nechutné! Gabriel- Milující, starostliví, trochu panovačný, ochranitelský, žárlivý. (Musím taky přiznat, že mě docela vadilo, když Jullie mluvila k nějakým bohům van, studentu, atd.. Ale to je jen maličká drobnost a na kráse neubírá)
Adri-Anna
  21. 12. 2013, 19:46
Tak tohle literární inferno mě vůbec neoslovilo :-( Kdyby se zredukoval počet stran a zbytečné kecání hlavních i vedlejších hrdinů snad by to dosáhlo na dvě hvězdičky :-D Nudné počtení pro ty co se nudí :-)
Nnelly
  29. 11. 2013, 23:16
V průběhu čtení jsem furt měnila hodnocení, většinou spíš záporné.
Místo vnitřní bohyně máme tentokrát hromadu bohů, ty poznatky v závorce jsou na pěst a nehodí se to, styl psaní je převážně špatnej, charakteristika postav většinou spíš trapná a zbytečně přeslazená... hrdinka je traumatizovaná plachá naivní pipka, on je trauma-cosi
ve své podstatě to není špatné, ale použít takových odkazů na světové spisovatele a napsat tohle? ostuda
na druhou stranu příběh to má, čte se to relativně dobře, ale naprosto nechápu, proč to má tři díly, lepší průměr

btw. neurotický milionář hlídající jestli jeho chudá panenská studentka dost jí, to fakt? už zase?
silvaren
  2. 12. 2013, 18:21
Ačkoli se kniha tváří jako erotická, je to hlavně romantický příběh. Hlavní hrdina s temnou minulostí má nepopiratelné charisma, ale není to sexuální maniak, má city a nebojí se je projevit, ani si za nimi stát. Julia je chudá, naivní a plachá, ale protože jsem četla druhý díl v aj, vím, že je teprve na začátku cesty, a že taková nezůstane dlouho. Příběh je originální a krásně se čte.
Neli.studentka
  21. 1. 2014, 9:50
Knihu jsem dostala od Ježíška a tak jsem se do ní brzy pustila. Zprvu mě rozčilovala podobnost k Odstínům a nechápala jsem tu trapnou parodii.Další adoptovaný milionář,který se zamiluje do obyčejné dívky,zahrnuje ji dary,hlídá to,jak jí a je odměněn jejím panenstvím. Doopravdy?! Když se od toho odprostíte,je to čtivý romantický příběh.
MiriamBlahova
  8. 2. 2016, 8:37
Knihu mi doporučila sestra. Obě jsme propadly 50 odstínům šedi a i přes to, že je to odlišný příběh - má obdobné prvky. Kniha se mi líbila, akorát přiznávám, že mohla být o polovinu tenčí. Některé věci byly zbytečně protáhlé a občas trochu nudily. Jsem zvědavá na další díly - jestli se příběh rozvine a posune, nebo zůstane průměrný.
Afire
  13. 3. 2014, 15:33
Po dlouhé době kniha co jsem nedočetla, prostě je to strašne zdlouhavé, příběh je i zajímavý, ale tak na 200 stran. Končím na 420, třeba ji někdy dočtu ...
AnnaNawaro
  7. 1. 2014, 23:27
Kniha se mi líbila moc je to prostě červená knihovna jestli s Vám to nelíbí pak byste tyto knihy neměli číst ne? Doopravdy zbožňuji všechny komentáře o tom jak je to plytké a podobně. Bylo to milé, romantické a hezké prostě pohádka pro dospělé začínám mít silné podezření, že někteří uživatelé mají rádi až moc realitu, kterou jsou obklopeni.
welink
  10. 12. 2013, 16:20
Pořád váhám, jak knihu ohodnotit. Ze začátku se mi knížka líbila hodně, ale postupem času své kouzlo ztrácela. Přišla mi místy zbytečně zdlouhavá. Popisování pocitů hlavních hrdinů se podle mě pořád opakovalo a přestávalo mě bavit. Proto i váhám, zda budu v budoucnu číst další díl. Myslím, že tenhle první stačil. Za romantické pojetí u mě plus, erotiky už bylo dost. I přesto jsem ráda, že jsem se knihu rozhodla přečíst.
Samie
  11. 11. 2013, 18:55
Musím říct, že už nějakou dobu jsem po této knize pokukovala v knihkupectví a nakonec jsem neodolala a musela jsem jí mít v knihovně. Neprohloupila jsem. Knihu jsem si okamžitě zamilovala. Autor si dal hodně záležet na romantice, což se mi líbilo. Musím doporučit dál, hlavně pro ty co mají rádi romantiku, možná budete trochu zklamáni, že sex nebude tak často jako u Padesát odstínu šedi. Nebo spíš skoro vůbec. Víc radši prozrazovat nebudu. Dávám 5 hvězdiček
Hellix
  29. 1. 2014, 13:44
Kniha mě zaujala, sice klasické klišé, ale alespoň tam není pořád sex a vše kolem něj. Místy rozepsaná až moc do detailu, což může nudit. Celkově je však čtivá a příběh se mi líbí.
Macey
  2. 2. 2014, 11:49
Kdyby to tak četl Dante... Než se pustím do těch mínusů, napíšu něco kladného. Je to celkem čtivé, to se musí tomuhle výtvoru nechat. Ale je to pořád to samé. Boháč vs. chudá. Zakomplexovaný jinoch, co zdědil peníze po svém otci, který ho nechtěl (?!), vede prostopášný život, než ji zas potká - křehkou a zranitelnou, chudou jak kostelní myš. Kdyby to alespoň nebylo tak povrchní. Módními značkami, tady autor hází, jak Večerníček papíry. Až na to, že tohle je trochu trapné, a to Večerníček není. Přiznám se, že tuhle literaturu nevyhledávám (vždyť je to pořád to samé a nikde žádná inovace!). Z Gabrielova Inferna jsem přečetla polovinu - stačilo...