Případ Ludvík

Případ Ludvík

Podtitul: Tajemství bavorského pohádkového krále konečně odhaleno

Originální název: Die Ludwig-Verschwörung
Poprvé vydáno celosvětově: 2011

Knižní klub - 2013
ISBN: 978-80-242-4092-3

Knižní klub (2013) 978-80-242-4092-3 448

Zašifrovaný deník starý přes sto let znamená pro mnichovského antikváře Stevena Lukase úžasný nález. Autorem záhadného textu je důvěrný přítel krále Ludvíka II., bavorského pohádkového krále, a deník možná odhaluje pravdu o jeho legendami opředené smrti. Ale Steven není jediný, kdo chce hádanku rozluštit. Zatímco se společně s historičkou umění Sarou Lengfeldovou pokouší text rozšifrovat, jsou jim v patách záhadní zakuklenci. A jistý fanatik je ochotný jít dokonce přes mrtvoly. (Založil/a: TeJoUsHeK)

Huckleberry Finn
  5. 10. 2014, 14:52
Případ Ludvík je historicko dobrodružný román, kterým se prolínají dvě dějové linie. V první z nich čtenář sleduje osudy mladé dvojice, Stevena a Sary, kteří se snaží objasnit smrt krále Ludvíka. Druhá linie zabíhá do historických událostí, které popisují život Ludvíka ll a jeho blízkých přátel. Příběh má zajímavý námět. Autor se nesporně snažil napsat dobrý román. Vymyslel například zajímavé postavy (Sara se podobá Audrey Hepburn, Steven je zapálený mnichovský antikvář a strýček Lu je zábavný a zároveň tajemný). Kniha má slibný rozjezd, ale pak to všechno pro mně ztratilo kouzlo. Text mi přišel nejednotný, nezajímavý (snad překladem, snad neprofesionalitou autora), jednání postav mi občas přišla nereálná a směšná, a když autor překročil meze únosnosti, přestal jsem mu zkrátka věřit. Děj mě už moc nezajímal. Teprve asi sto stránek před koncem jsem se znovu rozečetl, to nastoupilo napětí. Například Pötzschův krajan Vandenberg, který píše knihy stejného žánru, udrží mou pozornost při četbě velmi dlouho. Čím to je? Nabízí se mi jen to, že Vandenberg je lepší vypravěč. Oliver Pötzsch se časem jistě vypracuje, vždyť úvod historického románu Katova dcera je velmi zdařilý a povedený. Nakonec ani smyšlený příběh Případ Ludvík není špatný, jen mě asi nějakých 250 stran šíleně nudilo.
kočka
  8. 7. 2014, 19:07
Napínavě napsaná knížka, dobře se čte a udržuje čtenáře až do konce v napětí. Kniha je bohatá na děj. Celou dobu jsem uvažovala, co tím vším chce spisovatel říct a jak z toho nakonec "vybruslí".