Mumie před soudem

Mumie před soudem Originální název: Le procews de la Momie

Argo - 2010
ISBN: 978-80-257-0225-3

Argo (2010) 978-80-257-0225-3 425

Do Londýna počátku 19. století přiváží italský cestovatel a dobrodruh Belzoni řadu nálezů, které učinil během výzkumů v Egyptě, mimo jiné i pozoruhodně zachovalou mumii. Tu před uzavřeným publikem pro větší efekt zbaví rituálních obinadel a amuletů, a to přes protesty přítomného pastora a šlechtice. Krátce po představení umírá duchovní i lord, kteří se obnažování mumie zúčastnili, a také soudní lékař, který se chystá mumii pitvat. Egypťanovo tělo mizí a pátrání po něm i po vrahovi oněch tří obětí nijak neusnadní společenské nepokoje, které se po vzoru Francouzské revoluce snaží rozpoutat tajemný Littlewood. Pomůže policii najít klíč k záhadě neobvykle emancipovaná lady Zuzana? (Založil/a: matrosh)

Báča
  18. 8. 2016, 16:37
Mumie před soudem je detektivní román s egyptskou tématikou, který se odehrává na počátku 19. století v Londýně. Kniha je plná zajímavostí, které jsou psány pod textem a obsahuje krátkou kapitolu nazvanou Tajemství mumií, ve které autor popisuje, co je mumie a jak vznikala.
Knihu jsem měla půjčenou z knihovny, ale líbila se mi tak moc, že jsem si ji koupila.