Startup za pakatel

Startup za pakatel

Zoner press - 2013
ISBN: 978-80-87270-59-2

Zoner press (2013) 978-80-87270-59-2 308

Doba je nelehká a vaše finanční situace se "sama od sebe" nezlepší. Na každém z nás leží tíha rozhodnutí, co se svým životem a co se svou obživou. Chris Guillebeau ve své knize s (velmi pracovně přeloženým) názvem "Startup za pakatel – Objevte způsob, jak pracovat na sebe a živit se tím, co vás baví" přináší čerstvý pohled na to, jak se dnes postavit na vlastní nohy. Na knize je úžasné, že se týká prostě každého z nás. Autor ukazuje, že s trochou vůle a entuziazmu je téměř každý dospělý člověk schopen tvořit svůj vlastní malý byznys, jehož smysl pak je nejen v příjmu, ale i v radosti, kterou přináší. Chris vyhledal a vyslechl 1500 podnikatelů od ročního příjmu 1 milion korun nahoru, kteří však začínali s pár tisícovkami v kapse. Z nich vybral padesátku nejzajímavější příběhů a hledal v nich společné rysy. Zjistil fascinující skutečnosti o tom, jak s poměrně malými prostředky (v mnoha případech konkrétně s jednou stodolarovkou) lidé nakonec proměnili svou vášeň, potřebu či koníček v úspěšný, smysluplný a zábavný byznys.
Kniha je doplněna o české příběhy úspěšných firem napsané Filipem Dřímalkou. (Založil/a: TeJoUsHeK)

Teron Gorefiend
  1. 12. 2016, 2:29
Nejde tolik proti proudu jako jiné knihy o osobním rozvoji, a není to jen hurá svazek o chvále dobrého nápadu a odhodlání. Je to kompletní příručka mikropodnikání, u které je potřeba tužka a papír na poznámky a ochota věnovat čtení opravdu pozornost.
Jankic
  4. 9. 2016, 11:00
Skvělá kniha pro každého, kdo zrovna začíná nebo teprve uvažuje nad "rozjetím" vlastního podnikání. Kniha nepodává zaručené recepty jak uspět, spíše skrze příběhy menších a začínajících podnikatelů dodává inspiraci a odvahu k nastartování vlastní nezávislé kariéry.