Seznámení

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Mladá fronta - 2013
ISBN: 978-80-204-3120-2

Mladá fronta (2013) 978-80-204-3120-2 251

Český knižní thriller teprve třináctileté autorky se odehrává v současném New Yorku a vypráví příběh sedmnáctileté Ley Layerové, obyčejné středoškolačky, kterou kromě zvláštních temných snů nic netrápí. Jedné noci se Lea vzbudí z noční můry a nechtěně vyslechne rozhovor své adoptivní rodiny, ze kterého pochopí, že její rodiče, bratr Fred i sestra Samantha jsou Osmisvěťané, což znamená, že pocházejí z úplně jiné galaxie. Velká propast, která ji v tom okamžiku oddělí od jejího dosavadního života, se ještě prohloubí, když Leyin otec, policista Thomas, přivede zcela nečekaně do jejich navenek poklidné domácnosti tajemného mladíka Harryho, který k velké nelibosti Freda zabere pokoj pro hosty. To vše by samo o sobě nebyla až taková katastrofa, kdyby se však sympatický a pohledný Harry neživil jako nájemný vrah... Následující události změní veškeré dění kolem Ley na neskutečný akční film. Záhy totiž Harry mizí z jejího života ještě dramatičtěji, než se objevil a k jeho nalezení musí Lea překonat překážky, o jakých se jí nezdálo ani v těch nejděsivějších snech. (Založil/a: TeJoUsHeK)

Marcela Remeňová Marcela Remeňová

Dumbicek
  25. 2. 2016, 7:09
Tuhle knihu jsem si vybrala v rámci čtenářské výzvy a musím říct, že jsem teda nelitovala. Sice tenhle žánr nepatří mezi mé oblíbené, ale rozhodně jsem nečekala, že se mi kniha bude tolik líbit. Někde bych brala, kdyby se autorka více rozepsala, ale tak to bylo poutavé a jednoduché čtení. Postavy jsou pěkně charakterizované a celý děj tak pěkně plyne.
Alena Tyityisová
  13. 10. 2016, 0:29
Díky knižní výzvě kterou vyhlásila naše knihovna jsem se do tohohle pustila a opět jsem se dostala k výborné knize. Líbí se mi pravda až ta druhá půle knihy, kde se vypráví o agentech a tajné agentuře. Stojí za to si to přečíst.
mitulka
  9. 12. 2013, 14:16
Fantasy román mladé spisovatelky je opravdu velmi zajímavý a poutavý. Občas jsem zůstala s pusou dokořán a říkala jsem si, jak tohle mohla všechno vymyslet třináctiletá slečna? Klobouk dolů. Těším se na další díl.
Bludimíra
  29. 12. 2015, 22:03
Knížku jsem si koupila (bohužel jako e-kniha asi nebyla vydána, což bych preferovala), protože mě hodně zajímalo, jak se mladé autorce povedla. A byla jsem mile překvapena. Přestože hodnotím třemi hvězdičkami, beru to tak, že kniha je dobrá. Kdybych mohla, dám 3,5 hvězdičky, ale hodnocení to zde neumožňuje. Na 4 hvězdičky mě to úplně nepřesvědčilo. Důvodem byla jedna zásadní nesrovnalost, která mi trošku vadila. Přestože vím, že autorka není žádný Dan Simmons, tak bych přeci jen trošku více promyslela stěhování /teleportaci/ z jedné země na druhou. Nějaký respekt i ve fantasy ke kauzalitám by asi být měl. I když to bylo na druhou stranu uděláno dobře, že se v tom autorka příliš nepiplá a napíše raz dva tři hotovo a jedeme dál. Knížka je čtivá a pro mládež určitě jak dělaná. A přestože já už se věkem do mládeže neřadím, taková lehká oddechovka mi bodla. Už se chystám na Včelí lid.
Bara Zelenkova
  14. 11. 2013, 16:34
Osm světů mne zaujalo, protože je to Česká autorka a je jí teprve 13let. Nejdřív jsem projela net a snažila se získat více informací. Našla jsem toho docela dost, dokonce i video ale žádnou ukázku, a tak jsem to vzala přes Luxor a po prolistování taky koupila. Myslela jsem, že to bude "hubenejší", protože cena je nižší, ale to asi bude proto, že je to Česká kniha. Vydavatel nemusel platit překlad a podobně. Příběh je dobrý a bavil mne. Lehký styl četlo se to opravdu moc dobře. Postavy pekně charakterizované, napětí, akční pasáže, ale i trošku lásky a i humor. Nejvíc se mne líbil Harry. Když mu teklo do bot presídlil se na jinou planetu i celým mrakodrapem,ve kterém bydlel. Lea je hodně cílevědomá a když se rozhodne něco dosáhnout, tak to taky dosáhne. Bavilo mne jak se porád vypracovávala na lepší a lepší, až byla perfektní agentka.Velmi zvláštní ilustrace, ale když jsme se na ně pořádně zadívala zjistila jse, že jsou docela dobré a našla jsme v nich i to co je v textu. Dávám velmi dobré hodnocení, protože jsem ani jednou u čtění nepostřehla žádnou chybičku, která by se od třináctileté holky dala čekat.Barca