Fiasko

Poprvé vydáno celosvětově: 1986

Mladá fronta - 1990
ISBN: 80-204-0186-5

Mladá fronta (1990) 80-204-0186-5 341

V první části knihy se ocitáme na Titanu, jednom z měsíců Saturnu, kde tajemně zmizí část pozemské posádky včetně populárního pilota Pirxe. Ve druhé části, o několik století později, zamíří kosmické loď k planetě Quinta. V její blízkosti pozemšťané poznají, že planeta je ve stavu permanentní vojenské pohotovosti a obyvatelé planety Quinta o setkání nestojí (Založil/a: matrosh)

Nalim27
  22. 4. 2016, 19:28
Výborná, promyšlená kniha. Užíval jsem si ji od začátku až téměř do konce. Ale ten konec je ... jak to popsat takový odbytý. Žádné pořádné finále, jde vše do ztracena, jen jedno překvapení na závěr.
Volevouš
  17. 3. 2015, 17:34
Jedna z nejlepších "Lemovek". Ústředním motivem je aplikace teorie her ve snaze o navázání komunikaci s cizí planetou a jejími obyvateli. Překvapivě je v knize právě Země tou civilizací, která vysílá do kosmu své zástupce se snahou o navázání kontaktu v podstatě za každou cenu... V dialozích trochu připomíná Sapkowského (kdyby tak Sapkowský napsal čistou sci-fi!).