Sudety 1938

Sudety 1938

Podtitul: Obsazení pohraničních oblastní Československa pohledem důstojníků německé armády.

Originální název: Sudety 1938
Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Mladá fronta - 2013
ISBN: 978-80-204-2894-3

Mladá fronta (2013) 978-80-204-2894-3 264

Obsazení příhraničních oblastí Československa německou armádou v říjnu 1938 patří stále mezi diskutovaná a bolestivá místa našich dějin.
Kniha Sudety 1938 přibližuje toto krizové období pohledem důstojníků německé Wehrmacht. Jejich poznatky a postřehy sepsané bezprostředně po návratu z nasazení v Sudetech představují velmi zajímavé svědectví nejen o mírovém obsazení odstoupených oblastí, ale i o utajovaných válečných přípravách na přepadení Československa. Kromě bohatého obrazového doprovodu, tvořeného převážně doposud nepublikovanými a mnohdy unikátními fotografiemi, je kniha doplněna dalšími zajímavostmi, jako jsou ukázky tajných předpisů a pomůcek, které připravil německý generální štáb pro potřeby války proti Československu. (Založil/a: Katniss Lavender)

Gufy44
  30. 12. 2015, 19:45
Velmi povedená kniha, která ukazuje Válku před válkou z druhé strany. Po přečtení myslím, že jsme se měli bránit, ačkoliv Německo čekalo, až padne první výstřel od nás a budeme označeni za agresory...