Originální název: Obłok Magellana

ISBN: 23-015-62

Mladá fronta (1962) 23-015-62 372
Mladá fronta (1958) 259
Mladá fronta (1956) 245

Vědeckofantastický román, jehož děj sleduje osudy 227 lidí, kteří se vydali na vesmírnou pouť v ohromné meziplanetární raketě. Výprava, která je podniknuta ve třicátém druhém století, opouští na mnoho let naši sluneční soustavu a věnuje se vědeckému průzkumu hvězd a souhvězdí v jiných, nám zčásti nebo úplně neznámých slunečních soustavách. V účelně zařízené meziplanetární raketě se rodí a dospívají děti, jimž se zdá být vyprávění o zemi stejně fantastické, jako objevitelské plány jejich otců. Kniha podává spolu s dobrodružstvími výpravy i některé psychologické problémy soužití lidí za mimořádných okolností. (Založil/a: matrosh)

kacer_rampa
  29. 5. 2014, 14:26
Epická cesta ke hvězdám. Lemovi se v této knize podařilo zachytit tu neuvěřitelné zdlouhavou cestu do jiné hvězdné soustavy, kterou snad lidstvo někdy vykoná. Nečekejte však, že taková cesta uteče jako voda - s lidmi zmraženými v tancích. Pro čtenáře je cesta knihou stejně zdlouhavá, jako pro astronauty cesta vesmírem, avšak tím spíš člověk se člověk vcítí do situace hrdinů, když se po stech stránkách blíží k vyvrcholení cesty a celé knihy.
Nenechte se odradit dlouhým preludiem na zemi a ještě delší cestou, doražte až na zasloužený konec knihy a můžete si říct - letěl jsem vesmírem!:)