Prokletá místa Čech a Moravy

Poprvé vydáno celosvětově: 2011

Plot - 2011
ISBN: 978-80-7428-082-5

Plot (2011) 978-80-7428-082-5 252

Jsou místa, která můžeme bez váhání označit jako prokletá. Může se jednat o prokletí v původním slova smyslu, ale také o hrad, hřbitov, mlýn či kopec, na nichž došlo k nějaké strašlivé události, jež toto místo nesmazatelně poznamenala. Zvířata se takovým místům vyhýbají, rostliny na nich skomírají a lidé přebývající v jejich blízkosti trpí nočními můrami nebo dokonce psychickými poruchami. Veronika Rubínková předkládá čtenářům přes dvacet nejznámějších, ale i méně vyhlášených míst, která si zaslouží označení „prokletá“, takže pokud vás láká nasávat děsivou atmosféru těchto míst v bezpečí svého domova, poslouží vám tato kniha jako ideální prostředník. Kdo ví, třeba po jejím přečtení ve vás zvítězí zvědavost nad strachem a vy se vypravíte poznávat tato místa na vlastní oči… (Založil/a: DanielOsbourne)

#záhady
Veronika Rubínková Veronika Rubínková
*16.05.1980

Jadelaine
  15. 9. 2015, 10:17
Obsahově nic moc. Autorka by měla psát pověsti, ty se mi líbily, jinak co se týče fakt - slabota. Navíc čím se člověk dostává v knize dál, ztrácí i na zajímavosti. K plusům- dobře se čte, nenáročné.
melilotka
  27. 5. 2014, 21:40
Něco tak slabého (myšleno kvalitou, ne počtem stránek) jsem už dlouho nečetla. Autorka několikrát v knize zmiňuje, že není historik, nevyzná se v Bibli, není odborník v tom či onom, zároveň ale stylem psaní chce jako odborník znít (aspoň mi to tak připadá). A to mi nějak nejde dohromady. Co se mi líbilo, byly v knize popsané pověsti, ale jakmile se Rubínková pustí do konspiračních teorií a nějakých svých závěrů, jde kvalita knihy šmahem dolů.