Bludný kruh

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Alpress - 2013
ISBN: 978-80-7466-275-1

Alpress (2013) 978-80-7466-275-1 456 Překlad: Míček, Dalibor

Hazel a Hector prožívají šťastné dny v očekávání narození potomka. Cestou z Londýna je však Hazel přepadena a na následky zranění umírá. Ještě předtím přivedla na svět císařským řezem dceru. Zdrcený Hector se domnívá, že za vraždou jeho ženy stojí somálští piráti. Jenže na scéně se objevuje jiný, i když také staronový nepřítel… (Založil/a: Laponka)

ondrasek
  6. 6. 2016, 6:53
Neřekl bych, že by se kniha nějak vymykala z autorovi dosavadní tvorby.
Wilův románový svět bývá černobílý, dobro je dobré, zlo je zlé a basta. A i díky tomu mě jeho knihy stále baví. Ono zlo jde v této knize do extrému. Tady Wilbur pořádně zatlačil na pilu. Ale hlavně díky té záporné postavě mě kniha bavila. Četl jsem a říkal si -ty srá*i, chcípni už a pak už jsem zrychloval četbu a těšil se, jakou smrt si Wilbur za všechny ty nechutnosti pro dva záporáky připravil. (Tady přišlo zklamání.)
Konec mi přišel jak z filmů Rambo či Postradatelní, Hectora jsem viděl jako Sylvouše jak to rube a s nikým se nemazlí.
Ale v pohodě, konec je otevřený, takže Wilbur na důchod ještě nemyslí.
bratr_jezek
  28. 11. 2014, 10:23
Souhlasí, že stáří autora je víc než znát. Na jedné straně vytvoří kladného téměř superagenta Hectora, jen tak mezi řečí zmíní, že těhotenství jeho ženy má větší význam než se zdá (seznámili se při osvobozování ze zajetí, její dcera z prvního manželství byla ale zabita), takže je jasné, že bude zuřit, když Hazel je po cestě od gynekologa zabita a dcera zachráněna na poslední chvilku císařským řezem. Po pátrání, kdo to byl, pak půlku knihy nahlížíme pod pokličku superzáporákovi, ze kterého se vám bude chtít zvracet. Uspěchané finále knihy a trapně otevřený závěr sráží knihu na podprůměr toho, co je W.S. schopen vytvořit.
Pechmanka
  6. 11. 2014, 11:40
jedna ze slabších knih od WS, docela jsem byla zklamaná nepropracovaností a povrchností postav, četla jsem od něj snad vše a vždy jsem byla nadšená. Asi už autor opravdu stárne..