Výtah do pekla

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Epocha - 2013
ISBN: 978-80-7425-188-7

Epocha (2013) 978-80-7425-188-7 152

Tvůrce seriálu Kladivo na čaroděje se vrací v páté epizodě, která se tentokrát ponese v ryze hororovém duchu.
Něco k smrti vyděsilo pacienty pražské nemocnice. Což by nebylo nic zase tak neobvyklého, kdyby ti pacienti nebyli už nějakou dobu v komatu. V chodbách pod nemocnicí se něco skrývá… něco prastarého a mocného. Něco, s čím si musí jít Felix Jonáš promluvit – a nezešílet při tom. Zároveň Klaudie vstupuje do paneláku na Jižním městě, ve kterém pravidelně dochází k několika velmi brutálním sebevraždám. To, co vypadá jako jednoduchý úkol, se brzo změní v boj o holý život. Panelák je posedlý zlem a nájemníci nejsou o nic lepší. Prastaří bohové i moderní přízraky – to je moc i na tým Felixe Jonáše. (Založil/a: Laponka)

togaf
  9. 12. 2015, 14:15
Obsahuje spoiler spoiler Po dočtení jsem se pár dní vyhýbala výtahům, a to bydlím v paneláku! V Praze! No fuj, ještě, že je to fikce...Pavlovský je prostě skvělý, Výtah do pekla má spád, má hlášky a má Felixův tým. A, pozor SPOILER, Vincenc má holku!
Keatin
  6. 6. 2014, 17:30
Těšila jsem se, že série se opět vrací k jejímu stvořiteli, nicméně ...na můj vkus příliš moc brutality a ještě k tomu moc sugestivně napsané brutality, takže...jsem měla místy opravdu co dělat. Nemůžu dát 5* i proto, že to bylo až moc duchařské a až moc překombinované ...nevím, jak to popsat, aby to přesně vystihovala můj dojem z knihy. Přesto, pan Pavlovský umí!!!

"Dobře," řekl Felix k nabodnutým tělům. "Viděli jste poslední dobou něco dobrého v kině?"
"Sha ghrtsa chtra chtra!" řekly tisíce úst znova, tentokrát hlasitěji.
"Podle toho, jak nakvašeně zní, tak patrně něco od Trošky," řekl Felix Walterovi.
mikael
  5. 5. 2014, 20:00
Další díl Kladiva na čaroděje opět nezklamal.
Kniha by se dala rozdělit na dvě části, kdy v první knize sledujeme Klaudii jak na vlastní pěst řeší případ v posedlém paneláku. Tato část byla perfektní a ta horrororvá atmosféra byla patrná.
A v té druhé části řeší Felix s Walterem případ, ve kterém velmi stará bytost děší lidi v kómatu. Ač z počátku to vypadá dosti nadějně, tak konec mě trošku zklamal.
Ale já nejsem parchant nevděčný, a proto to hodnotím opět velmi kladně :-)
Budulman
  5. 6. 2014, 20:01
Přečteno skoro jedním dechem, Pavlovského mám čím dál tím víc rád :o)
Hlášky, situace, které by člověka ani náhodou nenapadly, totální sešup od začátku do konce.