Bohové na Marsu

Poprvé vydáno celosvětově: 1918

Paseka - 1996
ISBN: 80-7185-064-0

Paseka (1996) 80-7185-064-0 234

Druhá kniha série John Carter, pán Marsu.

Po dlouhém a nedobrovolném pobytu na Zemi se John Carter konečně vrací na svůj milovaný Mars. Probouzí se však ve zcela neznámé krajině, kde není ani stopy po jeho ženě, krásné Dejah Thoris. Brzy zjišťuje, že se ocitl v legendárním barsoomském ráji - ráji, z něhož dosud nikdo nevyvázl živý. (Založil/a: matrosh)

Richie
  30. 5. 2014, 18:30
V druhém pokračování dobrodružství Johna Cartera na Marsu autor opět popustil uzdu své fantazii a zavádí čtenáře do dosud nepoznaných končin Marsu, kde žijí další neznámé národy či rasy. John Carter prokazuje své neobyčejné bojové schopnosti stejně tak jako inteligenci, díky které se dokáže dostat i z téměř bezvýchodných situací. Akce stíhá akci a na konci románu dochází dokonce k mohutným bitvám obrovských armád. Nic ale není rozhodnuto, dobrodružství bude pokračovat...
Přes své stáří se tato průkopnická scifi četla velmi dobře a rád autorovi odpouštím i některé poněkud neuvěřitelné náhody (hlavní hrdinové se nakonec vždy nějak zázračně potkají) nebo naivnější technické popisy.
Bred
  3. 3. 2014, 22:39
Příběh z dob, kdy pojmy jako "genocida", "životní prostředí", "udržitelný rozvoj", "vymírání druhů", atp., neexistovaly a nic neznamenaly. Milionová armáda pobitá do posledního muže, krveprolití v ulicích... To vše pro lásku jediné ženy! :-)
Novinha
  8. 11. 2011, 15:24
Na druhý díl pulpové klasiky jsem se těšila, ale i tak jsem byla mile překvapena. Jakkoliv to v prvním díle vypadá, že jsme s Johnem Carterem poznali vše, co Barsoom skrývá, v druhém díle se nám otevře úplně jiný svět. John Carter se ocitá v místě, které marsovské náboženství považuje za ráj. Ovšem John Carter nezatížený legendami se na ráj dívá kritickýma očima. Představí se nám několik nových ras Marťanů, jedna krutější než druhá, pronikneme až do míst, odkud se nikdo nevrací a zažijeme mnoho bitek, rvaček a útěků. A samozřejmě osudová setkání.
Bohové na Marsu jsou plnohodnotným pokračováním prvního dílu. Četla jsem vydání z roku 1996 doplněné o krásné ilustrace Zdeňka Netopila. Netuším, jak velkými jazykovými úpravami toto vydání oproti vydání v roce 1926 prošlo, ale zastaralé výrazy, dnes již nepoužívané obraty apod. dodávají ději ten správný šmrnc.
Standa&Nikol
  18. 1. 2015, 13:28
Nemůžu zde napsat, že druhý díl byl stejně dobrý jako prví. To tedy ne. Časté pasáže, ve kterých autor popisuje cesty a podzemí, jsou celkem matoucí a lehce se v nich člověk ztratí, ale i přesto vás svět Barsoomu dokáže okouzlit a vy jen čekáte jaké další tajemství, této záhadné planety, na další stránce objevíte.
Sice tento díl není tak dobrý jako první, ale stále dokáže překvapit a okouzlit.
Standa