12 malých hororů

12 malých hororů

Baobab - 2013
ISBN: 978-80-87060-80-3

Baobab (2013) 978-80-87060-80-3

Pohádky, historky, parodie, kramářské písně i sci-fi najdete v sešitkách pod víkem v červenočerné krabičce – 12 současných autorů – 12 obrazových sešitů – 12 příležitostí se bát. Koláže Michaely Kukovičové vyprávějí historku o mondénním francouzském kadeřníkovi toužícím po krásném copu. Tereza Říčanová našla motiv ke svému černobílému sešitku v povídačce J. Š. Kubína o Černé paní, milé Amálce a dvanáctém pokoji. Juraj Horváth vykreslil noc v domě na útesu v roce 1939. Radana Přenosilová přináší veršovaný morytát o žárlivosti a krásné zahradnici Květě. Horror vacui s velkým třeskem uprostřed sestavil Jan Čumlivski. Narozeninové řádění kulového blesku naleznete v sešitku Dory Dutkové. Komiks o jiném druhu z neznámé planety pluje vesmírem pod taktovkou Petra Šmalce. Markéta Šimková se vrací ke kramářské písni o hladovém psu, vrabci a vzteklém sedlákovi. Se Stanislavem Setinským zalistujeme v deníku z cesty na Krvavou planetu. O síle českého česneku, studentce archeologie a nesmrtelném Drákulovi vypráví obrazový rej Chrudoše Valouška. Černé pikle baby Jagy rozehrává Eva Maceková. A úplně nevinně začíná letní vyprávění Alžběty Zemanové o Katce a kočičím mňoukání, vřískání a jeku. (Založil/a: alča87)