Láska v Provenci

Láska v Provenci

Fortuna Libri - 2013
ISBN: 978-80-7321-732-7

Fortuna Libri (2013) 978-80-7321-732-7 432

Každý upřímně vyprávěný příběh o lásce v sobě skrývá ještě nějakou jinou lásku. Starý kamenný dům, láska, báječní lidé, blahodárné působení staletími vytříbené místní kuchyně, to je hojení nešťastných duší po provensálsku. Do Provence – do malého městečka Puyloubier – přijíždí z americké Floridy Heidi a s ní i její sedmiletý syn Abbot, oba se po svém snaží vyrovnat se ztrátou manžela a otce, s nimi přijíždí šestnáctiletá neteř Charlotta. V sousedství domu bydlí důvěrná přítelkyně Heidiny rodiny a ta jí odkrývá tajemství jednoho léta, kdy Heidina matka opustila svou rodinu a přijela si sem léčit svou poraněnou duši. Sousedka je navíc skvělá kuchařka. Heidi postupně nachází klid a novou lásku mezi vinicemi, levandulí, za vlahých večerů na úpatí magické hory. Tradiční delikátní provensálské recepty jsou součástí románu! (Založil/a: alča87)

Bridget Asher Bridget Asher

Keatin
  31. 7. 2016, 12:12
Oddechovka, postavy celkově sympatické, "tajemství" rodiny předvídatelné. Kniha úplně nenadchne, ale taky úplně neurazí. Což je sice klišé, ale na tuto knihu sedí. Trochu mi vadila neustálá sebelítost hlavní hrdinky, to, že se svému sedmiletému synovi svěřovala téměř se vším a to, že k happyendu vedla víceméně nijaká cesta ...najednou se to prostě stalo.
blaufik
  10. 7. 2016, 18:22
Perfektní kniha pro letní dny ze které dýchá atmosféra Provence. Hluboký příběh o ztrátě manžela a znovunaleznení sebe sama a schopnosti milovat. Ze začátku mi přišlo, že se autorka zbytečně zabývá popisy charakterů postav, nicméně i tak mne kniha naprosto pohltila a při čtení jsem měla chuť se okamžitě do Francie rozjet. Musím souhlasit s uživatelkou niknikita, že jméno Elysius mne přímo bilo do očí.
Příběh o kouzelném domku na úpatí magické hory jsem určitě nečetla naposledy.
niknikita
  29. 2. 2016, 10:01
Druhou polovinu příběhu, který se odehrává ve Francii jsem si docela užila, protože tuhle zemi mám moc ráda. Jinak jsem ale trpěla při četbě jména Elysius, které autorka zvolila pro sestru Heidy a taky jsem měla pocit, že se v knize občas zbytečně plýtvalo slovy...
Sandalkar
  22. 1. 2014, 21:26
Věrně popsaný stav ženy, která přišla o manžela. Je to něco, co nikdo z nás nechce zažít a máme to uloženo až někde úplně vzadu myšlenek... a přece ke ztrátě milované bytosti dojít může. Románu trochu ubírá kýčovitý happyend, ale jde o pohodové levandulí a francouzským létem provoněné čtení a já jsem hrdinům konec knížky ze srdce přála.
Ivana Sobotková
  7. 11. 2016, 23:27
No co napsat k této knize,ani jsem přesně nevěděla kolik dát hvězdiček,jestli dvě nebo tři,nakonec jsem dala 2...Kniha se čte rychle a lehce,ale děj je vám od začátku jasný,jen nevím proč ten její odjezd je protahovaný na tolika stránkách.Jediné,co mi utkvělo a líbilo se mi a zůstane asi v paměti je citát: Kdekdo si myslí,že je to dar,když máš někoho rád,kdo tě miluje,ale to je omyl. Největší dar je,že někoho můžeš milovat - tak jako on miloval tebe.