Pozemšťan vojevůdcem na Marsu

Poprvé vydáno celosvětově: 1919

Paseka - 1996
ISBN: 80-7185-071-3

Paseka (1996) 80-7185-071-3 182

Třetí kniha série John Carter, pán Marsu.

Daleko na jihu, v mrazivých pustinách polárních oblastí Marsu, leží domov Svatých Thernů, nedotknutelné a uctívané rasy, o jejichž příslušnících ostatní Barsoomiané věří, že ve svých pevnostech střeží tajemství života a smrti. Pouze John Carter se odvážil proniknout na jejich území, aby tu nalezl ztracenou Dejah Thoris. Ale mezi neohroženým pozemšťanem a jeho cílem leží pohřbené kosti těch, kdo přišli před ním... (Založil/a: matrosh)

Richie
  17. 12. 2015, 22:29
Série dobrodružství Johna Cartera na Marsu pokračuje ve svižném tempu. Hlavní hrdina cestuje do polárních oblastí a objevuje nové rasy Barsoomské civilizace, přičemž doslova na každém kroku musí bojovat o přežití a splnění svého cíle - osvobození své lásky a manželky - Dejah Thoris.
Výborné čtení, které ani trochu nenudí a přes svou letitost zůstává podivuhodně svěží. 85%
Novinha
  9. 12. 2011, 15:17
Johna Cartera nalézáme půl marťanského roku po konci předchozího dílu. Nebyl by to však John Carter, aby seděl se založenýma rukama v klíně a čekal. Při své snaze zachránit svou jedinou lásku, Dejah Thoris, zažije neuvěřitelná dobrodružství, procestuje snad celičký Mars a vstoupí do míst, která se vyskytovala jen v Barsoomských bájích. Aby nakonec... ale to se dočtete sami.
Není tu žádný pomalý rozjezd, Burrougs od začátku šlape na plyn a nenechá vás při čtení vydechnout. Kdyby to nebyla pulpová klasika skoro sto let stará, neodpustila bych si ironickou poznámku k neuvěřitelnému štěstí Johna Cartera a k jeho schopnosti vyváznout i z bezvýchodné situace. Ale do Barsoomské série to neodmyslitelně patří.
Bavila jsem se stejně dobře jako u předchozích dílů. Vydání od Paseky je opět opatřeno úžasnými ilustracemi Zdeňka Netopila. Jen je škoda, že ilustrace někdy předcházejí děj a v jednom případě mi doprovodný popisek málem způsobil infarkt a musela jsem zalistovat dopředu, koho že se to týká.