Hněv

Originální název: Les colères

Portál - 2013
ISBN: 978-80-262-0475-6

Portál (2013) 978-80-262-0475-6 24

Snad každý se někdy rozzlobí, hněv je přirozená reakce na nejrůznější podněty. Předškolní děti a děti, které právě začaly chodit do školy, ještě ale často neumějí konkrétní emoci, v tomto případě hněv, pojmenovat, natož aby si s ní věděly rady. Knížka určená ke společnému čtení dětí s rodiči, případně s učitelkami v MŠ, otevírá cestu k tomu, aby si děti svůj hněv (a další emoce) uvědomily, uměly ho pojmenovat, mluvily o něm a dovedly s ním zacházet. Pro rodiče je cennou pomůckou k navázání hovoru s dětmi o jejich i vlastních emocích, jejich výhodách a úskalích. Hněv není nic příjemného. Ale každý hněv jednou přejde, a když pochopíme, odkud se vzal, pomáhá nám to růst. Catherine Dolto je francouzská dětská psychoanalytička a dcera Francoise Dolto. Colline Faure-Poirée je redaktorka dětských knih. (Založil/a: alča87)

Catherine Dolto Catherine Dolto

alča87
  15. 2. 2014, 19:11
Doporučuji všem rodičům, které mají pocit, že se jejich děti často "vztekají". Moc hezká knížka na toto téma. Takový knížka může dětem i rodičům opravdu pomoc, tedy pokud si jí budou číst děti s rodiči, i rodič může zjistit, že je důležité dítě vyslechnout, zjistit proč se křičí.