Vražedná šachovnice na Marsu

Poprvé vydáno celosvětově: 1922

Paseka - 1997
ISBN: 80-7185-166-3

Paseka (1997) 80-7185-166-3 254

Pátá kniha série John Carter, pán Marsu.

Princezna Tara z Helia je držena v zajetí groteskním národem hlav bez těl. Osvobozuje ji válečník, jenž se neodvažuje prozradit své jméno, avšak útěk přivádí dceru pána Marsu do nebezpečenství ještě hrůznějšího - má sloužit jako odměna v krvavé partii připomínající pozemské šachy, leč hrané živými figurami. (Založil/a: matrosh)

Novinha
  9. 2. 2012, 15:24
Pátý díl dobrodružství z Barsoomu je stejně jako předchozí díl vyprávěný ve třetí osobě. Ráda bych řekla, že hlavním hrdinou je princezna Tara, dcera Johna Cartera. Tak to ale v době pulpových magazínů nechodilo. Děj se sice ze začátku točí okolo Tary z Helia, sama ale příliš aktivně nevystupuje. Hlavním hrdinou je muž, který ji miluje a je ochotný pro ni i zemřít. Jak to celé dopadne, mi bylo jasné takřka od začátku. To ale nevadí, protože Burroughs dokázal napsat napínavé dobrodružství, plné zajímavých a s Netopilovými ilustracemi až strašidelných nápadů.
Jediné, co mě mrzelo, že jsem se nedozvěděla, co se vlastně stalo O-Maiovi...