Pár hřebíčků a nic víc

Originální název: Des Petits clous de rien du tout

Meander - 2013
ISBN: 978-80-87596-34-0

Meander (2013) 978-80-87596-34-0 36

Knížka Pár hřebíčků a nic víc (Des Petits clous de rien du tout, Les Trois Ourses, Paris, 2007) je jednou ze slavných autorských knih pro děti francouzské malířky a grafičky, Sophie Curtil (manželky pařížského malíře a sochaře českého původu, Miloše Cvacha), která se dočkala již řady zahraničních vydání. Sophie Curtil vytvořila ke dvěma desítkám uměleckých knih pro děti a spolupracuje s předními pařížskými nakladatelstvími a galeriemi, jako je Centre Pompidou, Dapper a Milan nebo Národní muzeum moderního umění. Koncipovala umělecké prostorové knížky–objekty také pro nevidomé čtenáře.
Pár starých hřebíčků a barevný prach – šarlatový, kaštanový, šmolkový, okrový, brčálový, tyrkysový, a máme před sebou knížku–báseň, s níž dětská fantazie (ale i naše) dokáže divy. Obálku vytvořil japonský umělec spolupracující s pařížskou galerií Les Trois Ourses, Katsumi Komagata, laureát četných cen z celého světa. (Založil/a: Kůstka)