Žárlivost

Žárlivost

Podtitul: ... a co s ní?

Originální název: Jaloux pas jaloux
Poprvé vydáno celosvětově: 1

Portál - 2013
ISBN: 978-80-262-0477-0

Portál (2013) 978-80-262-0477-0 24

Anotace

Není ostuda žárlit, žárlivost občas potká každého. Ať už žárlíme na mladšího sourozence, na rodiče nebo závidíme kamarádovi hračku. Je ale dobré těmto pocitům porozumět a umět s nimi naložit. Knížka určená ke společnému čtení dětí s rodiči, případně s učitelkami v MŠ, otevírá cestu k tomu, aby si děti uměly žárlivost pojmenovat a naučily se ji zvládat. Pro rodiče je cennou pomůckou k navázání hovoru s dětmi o jejich i vlastních emocích, jejich výhodách a úskalích. Žárlivost není nic příjemného. Když však pochopíme, odkud se bere, jaké může mít důsledky či dokonce výhody, pomáhá nám to cítit se lépe. Catherine Dolto je francouzská dětská psychoanalytička a dcera Francoise Dolto. (Založil/a: Rosie5)

Catherine Dolto Catherine Dolto

alča87
  15. 2. 2014, 19:13
Moc se mi líbí, že knížka předkládá dětem téma žárlivost, jako že je to úplně normální věc, ale že někdy může v životě uškodit - třeba můžou přijít o kamarády. Ale opět, stejně jako ostatní knihy z této série, je potřeba číst s rodiči (i prarodiče můžou pomoci).