Pokoj smrti

Domino - 2013
ISBN: 978-80-7303-910-3
Vyšlo jako e-kniha

Domino (2013) 978-80-7303-910-3 600
Domino (2013) 978-80-7303-911-0 Vyšlo jako e-kniha.

Robert Moreno, americký občan žijící v Jižní Americe, se stane na Bahamách obětí kulky profesionálního odstřelovače. Vraždu si objednala americká vláda na základě informace tajné služby, že Moreno připravuje teroristický útok. Ta informace byla ovšem mylná: Moreno chystal nevinný protest, nikoli útok.

Vyšetřováním alarmujícího případu jsou pověřeni Lincoln Rhyme a Amélie Sachsová. Zatímco Sachsová sleduje Morenovy stopy v New Yorku, Rhyme se navzdory svému postižení vydává na místo činu. Ocitá se tak v nebezpečné blízkosti odstřelovače – muže, který je zvyklý eliminovat jakékoli důkazy o svých činech. Včetně živých svědků, pochopitelně.

Postupně vycházejí najevo další znepokojivé okolnosti a Rhyme se Sachsovou zjišťují, že nic není takové, jak se jim zpočátku mohlo zdát. Podaří se jim dosáhnout spravedlnosti, aniž by za to museli zaplatit vlastním životem?

Zdroj anotace stránky vydavatele: www.dominoknihy.cz (Založil/a: Lector)

prkali
  9. 6. 2016, 16:14
co mě potěšilo na str. 155:
(nebojte, žádný spoiler)
Rhyme ověřil čas. Ve Stockholmu teď měli časné ráno. Rhyme usoudil, že biologické hodiny počítačových magorů se řídí vlastními pravidly.
Szarnek pokračoval: "Chlapa, co provozuje tuhle proxy službu, shodou okolností znám. Zhruba před rokem jsme se děsně chytli kvůli Mužům, kteří nenávidí ženy a pak jsme jeden druhého ňákou dobu hackovali. Je dobrej. Ale ne tak jako já. Každopádně jsem na něj zapůsobil osobním šarmem tak silně, že nám píchne, pokud pak nebude muset někde svědčit."
Lucy Sisk
  4. 3. 2014, 22:41
Definitivně impozantní dílo, které může konkurovat s mým oblíbeným dalším dílem Sběratelé kostí a Tanečník.
orisi
  17. 1. 2014, 13:07
Zavzpomínám..... Sběratel kostí, Pokoj smrti je obsáhlejší v ději, stránkách. Dobře se to čte, prakticky samo. Pro mě nemá příběh hluchá místa, i když se zvolní napětí, akce. Rozhodně doporučím nehledat chyby, mohu říct že jsem žádné nenašel. Ale to bude nejspíš tím, že si užívám čtení ;).
Desmond
  9. 6. 2014, 10:17
Z románu je cítit, že se Jeffery Deaver náležitě vypsal. Zápletka je věrohodná, nechybí ani typicky deaverovské dějové zvraty, které tentokrát naštěstí autor nepřitáhl za vlasy. Naopak celá kniha působí upraveně a učesaně. Osobně mi v příběhu chybělo více vyšetřování místa činu a laboratorní práce alá CSI: Las Vegas. Nemůžu mít ale pokaždé všechno. Snad tedy v příští knize.
XZvire
  24. 4. 2014, 9:59
Uff, dočteno.. Nepamatuji si díl o Lincolnu Rhymovi, který by byl pro mě tááák nezáživný. Deaver má naštěstí schopnost psát velmi čtivě, takže druhou polovinu knihy jsem dočetla poměrně rychle. Nebylo v příběhu tolik podezřelých postav "kdo je vlastně vrah" jako v jiných jeho dílech, ale zase tu bylo "kdo je vlastně skutečnou obětí". Škoda, že Deaver se snaží plnit přání fanoušků a píše to co oni chtějí (tedy pořád to samé) a autor se po tolika letech nikam nevyvíjí.. Neříkám, že Deavera zavrhuji, ale možná je už Lincolna trochu dost (mám dojem, že ani Lincolnův osobní příběh se nikam neposouvá). Uvidíme, co si pro nás Jeffery připraví příště.
koki.veru
  16. 10. 2014, 18:10
Zápletka byla v podstatě dobrá, ale asi mám radši klasické vraždy a ne případy, které tolik zasahují do politiky a této oblasti. Ale i přesto jsem knihu dočetla a byla na konci docela překvapená, jak vše dopadlo.
Peeters
  30. 1. 2014, 21:52
Ach Jeffery, Jeffery.. kdeže loňské sněhy jsou.. Pokoj smrti - dobře napsané, o tom žádná, ale autor Tvé úrovně by se mohl posunovat trochu výš, ne? Možná jsem zmlsaný prvními tituly, co sem dorazily, ale myslím, že po Prázdné křesle to jde od desíti k pěti - tedy ne stylem - ten je perfektní, ale zápletky už nejsou, co bývaly. Když vyberu z plejády posledních počinů, tak to je jak přes kopírák. A tady i přes vyzývavý název, to šlo i kvůli rádoby obšírnějšímu tématu s teroristickým podtextem a politickým nadhledem do kopru celé. A ta náhlá procitnutí mysli a dedukce vyšetřovatelů, před kterými by musel smeknout i nedostižný Poirot, tomu pekelně přidávají punc nevěrohodnosti. 4 hvězdy za příběh, na který však rychle zapomenu.
vlastavlas
  3. 1. 2015, 11:54
....můj oblíbený Deaver.....nic, co by mě mohlo zklamat....knížku jsem si užila...hlavně i ze své profesní stránky prostě jeho knihy zbožnuju......není, co dodat...
robin.salomon
  10. 4. 2014, 11:39
Možná jsem čekal trochu víc, ale celkově to na mě udělalo dobrý dojem. Zápletka byla dobrá, pobavil jsem se. :-)
Marisek
  20. 6. 2014, 15:44
Pro mě zatím nejslabší kniha s Lincolnem Rhymem. Nějak jsem se do ní nemohla začíst. Asi mi víc vyhovuje, když Rhyme nevytáhne paty z domu a mám radši knížky, kde vraždí klasiští sérioví vrazi.
Luroviel
  28. 9. 2016, 13:02
Nerada hodnotim nedoctenou knihu-ale nevim, jestli ji vubec doctu. Jsem na str.210 a porad me to zvlast nezaujalo. Deaver pise cim dal vic omacky a dela pribehy vic slozite a zauzlovane, ze me to prestava bavit cist. Ano, nepochybuji, ze zaver je dokonale vykonstruovany a genialne promysleny, ale dostat se k nemu...no uvidim, jaky budu mit nazor, az to doctu.
Veve388
  26. 6. 2014, 18:42
Nejdříve mne kniha nudila, odložila jsem jí na tři měsíce a pak se k ní vrátila. Nedá se říci, že by mne uchvátila, jako každé jiné dílo tohoto autora, ale něco jsem si na ní našla a dočetla jí. Dávám za tři.