Hra o trůny: Grafický román (svazek 2)

Hra o trůny: Grafický román (svazek 2) Originální název: A Game of Thrones: The Graphic Novel
Poprvé vydáno celosvětově: 2011

Egmont - 2013
ISBN: 978-80-252-2806-7

Egmont (2013) 978-80-252-2806-7 240

Ve druhém svazku grafického románu Hra o trůny George R. R. Martina se děj přenese z mrazivého severu, kde se levoboček Jon Sníh snaží najít si při službě na Zdi své místo mezi zahořklými vyděděnci a zatvrzelými zločinci… přes Královo přístaviště na dekadentním jihu, kde Johnův otec lord Eddard Stark slouží coby pobočník krále Roberta Baratheona, obklopen klubkem dvorských zmijí … až do barbarských zemí za Úzkým mořem, kde princezna Daenerys Targaryen našla ve vynuceném sňatku s dothrackým válečníkem Khalem Drogem nečekané: lásku a s ní poprvé v životě i moc. Catelyn Stark mezitím obviní trpaslíka Tyriona Lannistera z pokusu o vraždu jejího zmrzačeného nejmladšího syna. Tyrion je zajat a uvězněn ve skalním vězení Eyrie, kde vládne Catelynina sestra, posedlá touhou pomstít se všem Lannisterům. Catelynino neuvážené jednání spustí lavinu násilných událostí, jejichž následky později otřesou světem v ten nejhorší možný okamžik. Protože teď není čas pro soukromé půtky a utišení žízně po krvi. Zima se blíží… a s ní hrůzy, které si nikdo nedovede ani představit. (Založil/a: Kůstka)

Samael
  16. 2. 2015, 21:27
Pokračování se povedlo!Stejná zábava jako u prvního dílu.Musím říct,že mě to začíná stále víc bavit.
Lúthien Celebrindal
  3. 1. 2015, 16:47
Druhý svazek pokračuje na stejně vysoké úrovni jako první, takže hodnotím opět 100 %.
Grafickému románu se daří vyzdvihnout všechny důležité detaily, které člověk po přečtení všech knih ze série už dávno zapomněl. Je to tedy takové příjemné shrnutí a připomenutí :-)