Arcimboldo

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Knižní klub - 2013
ISBN: 978-80-242-4042-8

Knižní klub (2013) 978-80-242-4042-8 256

Edice Světové umění je zasvěcena nejvýznamnějším osobnostem v dějinách umění a jejich dílu. Dokonale graficky zpracované knihy obsahují velké množství kvalitních barevných reprodukcí, z nichž si čtenář může udělat dobrou představu o umělcově tvorbě. Doprovází je fundovaný biografický text, který shrnuje nejen základní informace o malířově životě, ale také o jeho postojích a názorech a obecně přístupu k umění. Díky praktickému formátu a vysoké kvalitě představuje série Světové umění dokonalé dárkové publikace.

Guiseppe Arcimboldo (cca 1530–1593), italský malíř proslulý zejména originálními podobiznami z malovaných květin, ovoce a dalších předmětů, poskládaných do podoby lidské hlavy. (Založil/a: Rosie5)

MsAndy
  9. 9. 2016, 17:43
Celkově kniha byla slušná, ale vadily mi neustále se opakující fráze, kniha by mohla být rozhodně stručnější, za to přehlednější pro čtenáře. Také malby přiložené k textu nebyly vůbec seřazeny, a tudíž bylo nutné pořád listovat.