Dívka, moře a noc

Dívka, moře a noc Originální název: Sophie, la mer et la nuit

Odeon - 1981

Odeon (1981) 242

Román v němž se mísí realita s fantastičnem, líčí příběh lásky pozemšťana k dívce z jiných světů. (Založil/a: matrosh)

Jacques Sternberg Jacques Sternberg
*17.04.1923 - †11.10.2003

RedDuck
  7. 11. 2013, 16:22
Tentokrát napíšu opravdu komentář spíš než hodnocení. Je podle mě škoda, že jednovětný popis knihy a žánrové zařazení už vyzrazují zápletku. Tato kniha se totiž nejlépe čte bez jakékoliv očekávání. Mohu vřele doporučit.
mimbral
  13. 3. 2012, 19:56
Je to vlastně první sci-fi, které jsem přečetla a zároveň to vlastně až tolik sci-fi není. Musím přiznat, že po většinu stránek mě kniha nudila, neustále se rozebíralo to samé jen jinak řečeno. V půlce knihy jsem neměla daleko k tomu, abych ji odložila, ale po přečtení můžu s klidným srdcem říct: "Stálo to za to!" Někdy až jakoby nucené napětí se ke konci knihy stalo naprosto přirozeným napětím, kdy člověk opravdu toužil vědět, jak to tedy vlastně je. Všechno nabralo rychlejších obrátek, čtenář (tedy přinejmenším já) přímo hltá písmenka a konec? Rozhodně nezklamal.