Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Seznam mých přání

79%
4 21
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Seznam mých přání Originální název: La Liste de mes envies
Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Nejnovější vydání:
Host - 2013
ISBN: 978-80-7294-871-0
Počet stránek: 180
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 1x v oblíbených
v přečtených 25x v přečtených
v knihovně 1x v knihovně
k přečtení 29x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Host (2013) 978-80-7294-871-0 180

Ženy tyto věci vždy vycítí dopředu.

Když Jocelyne Guerbettová, majitelka galanterie v Arrasu, zjistí, že si najednou může dopřát všechno, po čem touží, začne se ptát sama sebe, jestli tím mnohem víc neztratí.
Jocelyne, řečená Jo, snila kdysi o tom, že bude módní návrhářkou v Paříži, jenže prodává v galanterii v Arrasu. Má ráda štíhlé siluety, ale přitom má do postavy manekýny daleko. Zbožňuje knihy a píše blog věnovaný krajkářství. Chybí jí matka a její nemocný otec ztrácí co chvíli ponětí o tom, kdo je. Čekala prince na bílém koni, ale přišel Jocelyn (Jo). Mají dvě děti, přišli o andílka Nadege a tento smutek mezi nimi vše pokazil. Jo (manžel) je krutý a Jo (manželka) chtěla utéct. Přesto zůstala. Její láska a trpělivost přetrvává navzdory jeho zlobě. Až do dne, kdy díky svým sousedkám, krásným dvojčatům, majitelkám salonu krásy, vyhraje 18 547 301 eur. Ten den toho vyhraje opravdu mnoho. Možná…
Grégoire Delacourt odvíjí před našima očima bláznivý, oslnivý a silný příběh lásky a náhody, který nás přímo vyzývá, abychom se znovu zamysleli nad svým seznamem přání. (Založil/a: mitulka)

(více)  
Grégoire Delacourt Grégoire Delacourt
*??.??.1960

Další díla
Zobrazit další díla autora  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

alča87
100% 100% 100% 100% 100%
  1. 11. 2013, 21:05
Docela mě překvapilo, že tuto knihu napsal muž. Autor vytvořil příběh ženy, která netouží po něčem speciálním. Chce mít jenom sppkojenou rodinu a v klidu si vést svůj krámek. Kniha je sice krátká, ale je v ní vše - láska, odpuštění, nenávist, smrt, život takový jaký je. Je to příběh o objetavé ženě, která dokáže mnohé odpustit, ale neopustí, když ji někdo opustí kvůli penězům. Kniha o tom, že peníze nemusí být štěstím.
Kniha se mi velice líbila a jsem ráda, že jsme po ni sáhla, i když jsem se do čtení nepouštěla s velkým očekáváním.
MargarethMatthews
60% 60% 60% 60% 60%
  11. 7. 2014, 9:52
Kniha mi byla zapůjčena jako od autora, jehož styl se podobá Foenkinosovu. Líbí se mi nálada knihy, ale jinak mne příliš nenadchla. Pro mne zde bylo až moc témat smíchaných v jeden, přičemž mi stále něco chybělo. Na druhou stranu je velmi čtivá a stránky doslova ubíhají pod rukama.
Evelýny
100% 100% 100% 100% 100%
  19. 4. 2015, 11:30
Útlá - nenápadná kniha, která vás zaskočí svým obsahem. Překvapí vás hořko - sladkými pravdami, které se mnohdy vejdou do jediné věty - jediného slova. Donutí vás přemýšlet, bilancovat, v určitých pasážích i ztotožnit se s úvahami hlavní hrdinky. Lhala bych, kdybych tvrdila, že jsem nebyla velmi překvapena tím, že knihu napsal muž. Od tohoto autora si ještě něco přečtu. Tuto knihu však doporučuji nečíst v depresi - na mě totiž depresivně působila.
U mě plný počet bodů - hlavně za emoce, které u mě vyvolala, i když opravdu rozhodnutí hlavní hrdinky působí nepravděpodobně.
karkulin1982
60% 60% 60% 60% 60%
  1. 7. 2014, 21:26
Kniha mě mile překvapila, z toho důvodu, že autor mužského pohlaví takto dokázal vystihnout ženskou duši a uvažování. Příběh mě pohltil a četl se jedním dechem. Přesto se mi rozhodnutí hlavní hrdinky zdálo dost nepravděpodobné, ale budiž. V mnohých pasážích mě autor donutil se zamyslet i nad mým životem. Vzhledem k tomu, že jsem měla na současnou franc. literaturu v poslední době smůlu, tak tahle kniha se mi líbila a těším se na autorovy další.
Pihtipudas
60% 60% 60% 60% 60%
  17. 2. 2014, 12:57
Pěkná kniha, dobře napsaná, čtivá. Na mě působila možná až příliš depresivně, nějak jsem se s tím vším, co autor v knize píše, nedokázala popasovat. Nutno podotknout, že účinek na člověka to má opravdu silný. Vyzdvihla bych taky fakt, že autor-muž dokázal napsat to, co by si mnohá žena možná ani neuměla připustit. Výborný vhled do ženské duše! Doporučila bych spíš ženám plus mínus ve věku hlavní hrdinky, pravděpodobně příběh docení víc.
nef
80% 80% 80% 80% 80%
  13. 8. 2014, 17:38
Kniha je čtivá a nenechá vás chladným/chladnou. Budete muset přemýšlet nad tím, co by jste dělali v oné situaci vy a to mám na knihách rád. Je opravdu zvláštní, že to psal muž, také bych to spíše tipoval na ženu. Zvrat v knize je docela drsný. Ale kniha depresivní? Ani ne, spíše jen potvrzuje, že prachy nejsou zdaleka v životě všechno a to je povzbuzující, protože všichni určitě ve "sportce" nevyhrajeme:)
Přečteno jedním dechem, kniha kraťoučká. První kniha přečtena na Kindlu a bylo to v pohodě, přestože jsem e-formátu dlouho odolával. Ale co, e-knihy jsou levnější a hlavně je to skladnější.