Múza za zrcadlem

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Petrklíč - 2013
ISBN: 798-80-7229-518-0

Petrklíč (2013) 798-80-7229-518-0 284

V životě každého člověka hraje velkou roli láska, je to naše bytostná potřeba. Je motivem našeho jednání, pro umělce je inspirací k jejich dílům, pro hrdiny důvodem k velkým činům. Nastavuje nám zrcadlo, jací jsme a jací bychom mohli být. Tři přátelé, tři umělci, Vivien, Elvire a Louis, se celý život potýkali s problémy ohledně žen, ty jim byly inspirací, která je vedla k jejich životní náplni, k umění. Román začíná v době, kdy se jejich problémy stávají neúnosné. Společně složí přísahu, která má nadobro změnit jejich životy. S ní je spojeno i bádání nad otázkou múzy a nad životem, který každý jednotlivec vede uvnitř sebe. Malíř, dychtící po nespoutanosti a volnosti, je polapen láskou k nebeskému stvoření s pekelnou myslí. Spisovatel, ztracený muž, nalézá sám sebe až poznáním ženy, která sama strádá mnohem intenzivněji, než by kdo tušil. Skladatel, obsedantní hazardér se životem, je postaven před zkoušku, která má změnit jeho život plný chyb. Mezi trojici umělců se míchá v lesích žijící Samuel a jako filozof tká myšlenkovou rovinu celého příběhu, sám zapleten do vlastní nelehké situace. Příběh o hledání, o nalezení a o ztracení. (Založil/a: Katniss Lavender)