Zmrtvýchvstání dědečka Kolomana

Poprvé vydáno celosvětově: 1960

Dilia - 1961
ISBN: F 1001435

Dilia (1961) F 1001435 133

Komedie Zmrtvýchvstání dědečka Kolomana není nezávažnou konversační hrou. Grotesknost a zdánlivá hravost na začátku se pomalu přeměňuje v břitkou satiru, zasahující naše mnohé nedostatky. Premiéru uvedlo v září Slovenské národní divadlo v Bratislavě, v listopadu jako první z českých divadel pražské Divadlo E.F. Buriana. (Založil/a: Antonín)

#divadlo  #drama
Peter Karvaš Peter Karvaš
*25.04.1920 - †28.11.1999

Antonín
  21. 10. 2013, 21:12
Hra svým způsobem není špatná. Ale když jsem došel na stranu 60 kde tetka Poljačeková pronese a dovolím si citovat;
"Á. to Vám teda taky gratuluju. Nebožtík Poljaček se devět let chystal vynadat písemně Masarykovi nebo Benešovi ... Vždycky, když jsem se ho ptalam kdy to napíše, říkal: Etulo, ještě to není dopsané... A potom už to nestihl ... Od té doby nemám ráda rozepsané věci, víte ..."
Knihu jsem zahodil jak kdyby to byl nejodpornější brouk. Koukal na ni a říkal si mám to dočíst nebo ne ... ??? Nakonec jsem to překousl a dočetl .... ale na toto nemohu zapomenout a odráží se to v mém hodnocení.