Temná hra paměti

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Motto - 2012
ISBN: 978-80-7246-712-9

Motto (2012) 978-80-7246-712-9 272

Rachel Saundersová, mladá nezávislá žena, se ocitne sama v temném lese uprostřed Skotské vysočiny. Je noc, na těle má ošklivá zranění a navíc se na nic nepamatuje. Po čase se jí paměť začíná vracet, ale stále zůstává záhadou, co se dělo v posledních několika týdnech jejího života. Rachel má plnou hlavu otázek. Jak se dostala do lesa a co tomu předcházelo? A hlavně, kdo je ten démon s vlčí hlavou a netopýřími křídly, který ji stále, a ne jen v myšlenkách, pronásleduje? (Založil/a: Katniss Lavender)

Jack Lance Jack Lance
*05.01.1967

DanielOsbourne
  23. 5. 2014, 23:37
Tuto knihu jsem si v knihovně vypůjčil naslepo, aniž bych věděl, do čeho jdu. Uhranula mě už jen obálka, která je velmi zdařilá. Během čtení jsem si k této knize vybudoval zvláštní vztah. Po sérii severských krimi, kde se to hemží vyšetřovateli a každý se snaží šokovat na každé stránce nějakým zajímavým způsobem vyšetřování, v této knize dochází k vyšetřování dvou milenců, kteří pátrají po událostech, které se staly, na vlastní pěst. Vše jim stěžuje amnézie, kterou prochází hlavní postava příběhu Rachel. Vyšetřování probíhá pomalu a postupně a hlavně v klidu se dostáváme k dalším a dalším vodítkům, které vedou k uzavření mnoha položených otázek. Z prvních dvou třetin jsem byl vážně překvapivě nadšený. Závěrečná třetina trochu vychází z kontextu a dala by se označit za trochu mysteriozní, ale příběhu to moc neuškodilo. Co bych možná vynechal byl samotný závěr, kdy do příběhu vstupuje ještě jeden hráč, který sice uzavře některé ze zbývajících otázek, ale už toho bylo trochu moc. Jak už jsem říkal, kniha mě vážně překvapila a ani sám nevím, co mě v ní tak nadchlo. Zda pomalé vyšetřování dvou osob nebo příjemné postavy. Každopádně jsem rád, že se mi kniha dostala do ruky.