Kočky by kupovaly myši

Kočky by kupovaly myši

Podtitul: Černá kniha o krmivech pro zvířata

Originální název: Katzen würden Mäuse kaufen
Poprvé vydáno celosvětově: 2007

PRAGMA - 2013
ISBN: 978-80-7349-375-2

PRAGMA (2013) 978-80-7349-375-2 228

Pokud někdo věří reklamě, je prý pro naše zvířata dost dobré jen to nejlepší. Realita vypadá jinak: „chutné“ krmivo pro psy a kočky se vyrábí v čarodějné kuchyni z všeho možného, vylepšeného aromatickými látkami a látkami, zlepšujícími chuť a vůni. Kromě odpadu se do misek našich miláčků dostávají i kaly z odpadních vod, bakterie a plísně Zvířata trpí a mohou onemocnět. A nejen zvířata, ale i člověk, když je požije. šokující skutečnosti, perfektní rešerše – reklama a pravda při výrobě krmiv. (Založil/a: Katniss Lavender)

Hans-Ulrich Grimm Hans-Ulrich Grimm

olla
  13. 1. 2016, 21:43
Panebože, to je hrozný čtení. Znechucena už po druhé kapitole. A zděšená, čím vlastně mého psího mazlíka krmím. Oblíbil si granule Royal Canin a ani tahle firma v této knize neobstála. A to jsem myslela, že její výrobky jsou kvalitní. Reklama na cokoli je jen komerční tah a debilita, dobré zboží reklamu nepotřebuje, prodává se samo. Royalky jsem mazlíkovi kupovala, protože mu chutnaly. Po přečtení Koček jsem mu začala vařit. Chvíli se ošklíbal, nyní baští dobře. Pár royalek dostává místo čokolády, ale opravdu jen pár a spíše výjimečně.
Alena Bartáková
  11. 7. 2016, 16:20
Kniha by se dala shrnout do 3 novinových článků, je psána takovým trochu americkým stylem, vše se dokola několikrát opakuje, asi aby to došlo opravdu všem... nic to ale nemění na závažnosti všech informací. Určitě by si knihu měli přečíst majitelé všech domácích mazlíčků a následně se snažit zatlačit na kvalitu krmiva od velkých výrobců. Ale například také konzumenti masa! Každý z nás by měl klást větší požadavky na kvalitu chovu drůbeže, prasat i krav!