Stydlivost

Stydlivost

Podtitul: ... a co s ní?

Originální název: La timidité
Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Portál - 2013
ISBN: 978-80-262-0476-3

Portál (2013) 978-80-262-0476-3 24

Některé děti se stydí více než jiné. V předškolním období ale není ostych nic neobvyklého, ať už ve vztahu k cizím lidem nebo dokonce i k některým členům rodiny. Knížka určená ke společnému čtení dětí s rodiči, případně s učitelkami v MŠ, otevírá cestu k tomu, aby si děti uměly stydlivost pojmenovat a naučily se ji překonat. Pro rodiče je cennou pomůckou k navázání hovoru s dětmi o jejich i vlastních emocích, jejich výhodách a úskalích. Stydlivost není nic příjemného. Naštěstí však netrvá celý život a lze ji překonat: budováním důvěry v okolí, které nám pomáhá, i v sebe sama. Catherine Dolto je francouzská dětská psychoanalytička a dcera Francoise Dolto. (Založil/a: Katniss Lavender)

Catherine Dolto Catherine Dolto

alča87
  15. 2. 2014, 19:08
Moc hezká knížka na vždy aktuální téma - stydlivé dítě. Sama jsme se hodně jako malá styděla. A u dnešních děti často vidím, jak jsou také stydlivý. Takový knížka může dětem opravdu pomoc, tedy pokud si jí budou číst s rodiči, jinak si myslím, že dítě nepochopí, co chtěla autorka říct.
teite
  4. 6. 2016, 11:53
Mám doma stydlivé dítě a tuto knihu jsem brala do rukou s nadšením, že nám s touto situací trochu pomůže, protože knižní hrdinové nám už pomohli s mnoha problémy. Tato kniha ale bohužel celkem nic nového, zajímavého nepřináší. Nemá žádný děj, nemá stálého hrdinu či hrdinku, se kterým/kterou by se dítě mohlo ztotožnit, a tak prostě jen prošuměla. Promeškaná příležitost.