Muži a stroje proti přívalu

Podtitul: Stíhači RAF a Hitlerův blitzkrieg 1940

Mladá fronta - 2013
ISBN: 978-80-204-2484-6

Mladá fronta (2013) 978-80-204-2484-6 328

Další kniha známého leteckého historika se věnuje osudům tří stíhacích squadron britského RAF zařazených do uskupení Advanced Air Striking Force (AASF – Předsunutá letecká útočná armáda) a působících z francouzských letišť. Začíná dnem, kdy německá branná moc 10. května 1940 zahájila západoevropskou ofenzivu a vydala se na triumfální pochod Nizozemskem, Belgií, Lucemburskem a Francií, a končí ve chvíli, kdy po průlomu francouzské fronty u Sedanu dorazil večer 20. května 1940 první z útvarů německé Skupiny armád A u Noyelles-sur-Mer k pobřeží kanálu La Manche. Pouhých jedenáct dnů – a přece tak nekonečně dlouhá doba pro přímé účastníky tehdejších válečných událostí! (Založil/a: Bred)

Gallienus
  3. 6. 2015, 16:14
Další dobrá kniha od tohoto autora, který opět nezklamal. Trochu mě mrzí, že je bohužel jedním z mála, který u nás píše na toto téma. Kniha jako vždy nestraně popisuje průběh leteckých operací a zaměřuje se na důvody selhání spojenců v inkriminovaném období. Upřímně se těším na další práce z pera p.Šnajdra.